Spojte se s námi


Zajímavosti

KVÍZ: Kolik okresů ČR dokážete vyjmenovat?

V tomto zeměpisném kvízu se podíváme blíže na Českou republiku, respektive na její okresy. Kolik z celkových 77 okresů dokážete vyjmenovat? Nebo je zvládnete všechny? To si vyzkoušejte v následujícím kvízu.

Publikováno

dne

V tomto zeměpisném kvízu se podíváme blíže na Českou republiku, respektive na její okresy. Kolik z celkových 76 okresů dokážete vyjmenovat? Nebo je zvládnete všechny? To si vyzkoušejte v následujícím kvízu.

Snad každý má alespoň nějaké povědomí o vnitřním členění České republiky. Ta se dělí na 14 samosprávných krajů, z nichž jeden kraj představuje hlavní město, přičemž do těchto krajů spadá 6253 obcí.

České území lze dělit i na okresy, kterých je celkem 76. Někdy se do toho výčtu nesprávně počítá i hlavní město, které však jako takové okresem není. Proto se tak u některých zdrojů můžete setkat i s číslem 77.

Kvíz můžete pustit zde. Přejeme hodně štěstí a mnoho uhodnutých okresů!

Názvy okresů nebudete z paměti vytahovat jen tak. Jako nápovědu jsme uvedli název kraje, ve kterém se okres nachází. Budete tak alespoň zhruba vědět, do jakých míst na imaginární mapě máte zabrouzdat.

Rovněž jsou jednotlivé okresy, které máte hádat, řazeny dle abecedního pořadí. To určitě oceníte zejména v pozdější fázi kvízu, když vám již nebude zbývat tolik okresů k uhádnutí. To se pak přemění v celkem vděčnou nápovědu.

Oprašte tak v tomto kvízu své zeměpisné znalosti a proměňte je v co nejlepší výsledek. Máte k tomu k dispozici 15 minut.

Tak kolik okresů zvládnete v časovém limitu vyjmenovat? Pochlubte se s vaším výsledkem do komentářů!

Zdroje: Wikipedia, Sporcle

Oblíbené