Spojte se s námi


Cestování

Hotel Cecil má velice temnou pověst. Bydleli v něm vrazi, došlo v něm k vraždám i sebevraždám

Když se řekne hotel Cecil, milovníkům záhad se rozsvítí oči, protože se jedná o místo, kde došlo k řadě děsivých událostí. Jeho pověst ale rozhodně neupadá do zapomnění ani poté, co ho jeho majitel zavřel a nabídl k prodeji. Co vše se v hotelu Cecil přihodilo?

Publikováno

dne

Když se řekne hotel Cecil, milovníkům záhad se rozsvítí oči, protože se jedná o místo, kde došlo k řadě děsivých událostí. Jeho pověst ale rozhodně neupadá do zapomnění ani poté, co ho jeho majitel zavřel a nabídl k prodeji. Co vše se v hotelu Cecil přihodilo?

Záměr postavit luxusní hotel v Los Angeles byl zmařen historickými událostmi

Hotel Cecil byl slavnostně otevřen v roce 1924 a jednalo se o skutečně luxusní místo, kde jste se mohli v Los Angeles ubytovat. Bohužel nedlouho poté došlo k Velké hospodářské krizi, která předznamenala jeho postupný úpadek. 

Místo toho aby se hotel Cecil stal místem, kde se budou ubytovávat turisté a lidé přijíždějící do L.A. za prací, stal se brzy nechvalně proslulým místem, kde docházelo k řadě skutečně bizarních nehod, ale také sebevražd a vražd. Pojďme se společně podívat na ty nejznámější případy, ze kterých vás bude mrazit.

Tradiční i netradiční sebevraždy

Během své existence dobrovolně ukončilo svůj život v hotelu hned několik hostů. Přičemž způsoby provedení sebevražd se velmi lišily.

  • Jeden z hostů si prořízl hrdlo břitvou.
  • Několik lidí se otrávilo.
  • Pár hostů se zastřelilo.
  • Oblíbené byly také skoky z oken a ze střechy.
  • Jedna žena při skoku z okna přistála na hlavu chodci, kterého na místě zabila.

Oblíbené místo sériových vrahů

Když v devadesátých letech řádil v ulicích Los Angeles Jack Unterweger a zabíjel náhodné ženy, byl ubytovaný právě v tomto hotelu. Stejně tak i noční stalker Richard Ramirez se v hotelu několik let před Unterwegerem ubytoval a v noci se vydával na své vraždící výpravy. Do bytů svých obětí se vkrádal okny, většinu z nich zabil ve spánku a byl nechvalně proslulý svou brutalitou. 

Nevyřešené vraždy v hotelu

V hotelu Cecil došlo také k několika vraždám, které zůstaly nevyřešené. Jednou z nich je případ Goldie Osgoodové, které v době smrti bylo 79 let. Patřila k dlouhodobým hostům a lidé ji často vídali v parku jak krmí holuby. Její pokoj byl vykraden, tělo pobodáno a při pitvě vyšlo najevo, že byla i znásilněna. Dodnes se neví, kdo byl jejím vrahem.

Bizarní vražda novorozeněte

K vraždám v hotelu patří také vražda novorozeněte, kterou měla na svědomí jeho matka. Dorothy Jean Purcellová ke svému překvapení v noci v koupelně porodila dítě, o kterém se domnívala, že je mrtvé. Šokující je způsob, kterým se svého narozeného chlapce zbavila. Nenapadlo ji nic jiného, než ho vyhodit z okna hotelu. Za toto své chování byla později poslána do psychiatrické léčebny.

Zmizení Elisy Lamové: Nejpodivnější případ v Hotelu Cecil

Zdá se vám, že seznam případů, ke kterým v Hotelu Cecil došlo, by mohl již skončit? Na závěr jsme si nechali ten nejpodivnější a nejděsivější případ ze všech, ke kterému došlo v roce 2013. 

Právě v lednu tohoto roku se totiž v hotelu Cecil ubytovala Elisa Lamová. Kanadská vysokoškolačka, která trpěla bipolární poruchou a rozhodla se vyrazit na výlet do USA. Svou pouť začala v San Diegu a poté pokračovala do Los Angeles, kde se ubytovala v nechvalně známém hotelu Cecil. 

Po několika dnech se přestala ozývat rodičům a zmizela z povrchu zemského. Po týdnech od jejího zmizení si hoteloví hosté začali stěžovat na zvláštní chuť vody, její nízký tlak i tmavou barvu.

Dodnes nikdo neví, co se stalo předtím, než bylo její nahé tělo nalezeno ve vodní nádrži na střeše hotelu, ale bylo zveřejněno zneklidňující video, ve kterém nastupuje do hotelu a chová se opravdu podivně. 

Co si o smrti Elisy Lamové myslíte? Jednalo se o další z řady sebevražd nebo snad vražd? A může za ně temná aura, jež hotel obklopuje, nebo se jedná o pouhou shodu náhod? Mimochodem hotel Cecil byl také posledním místem, na kterém byla před svou smrtí spatřena Elizabeth Short, známá jako Černá Dahlia.

Hotel Cecil ve filmech a seriálech

Určitě vás nijak nepřekvapí, že Hotel Cecil se stal předlohou pro vznik řady seriálů a filmů, o dokumentech ani nemluvě.

  • Hotel Cecil posloužil jako inspirace pro vznik hotelu Cortez v páté sérii American Horror Story. 
  • Na Netflixu si můžete pustit dokument Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil. Ten se zaměřuje právě na zmizení Elisy Lam.

Nejstrašidelnější dům v Los Angeles

Není divu, že po všem, k čemu v hotelu Cecil došlo, je považován za nejstrašidelnější místo v Los Angeles. Své o tom ví také Peet Montzingo, který se nastěhoval naproti hotelu, aniž by znal jeho minulost. Brzy se ale od svých přátel o děsivé historii protější budovy dozvěděl a začal si všímat podivuhodných věcí. V hotelu svítila světla, všiml si otevřených oken a spatřil také několik lidí.

Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby hotel tou dobou nebyl zavřený. Protože Peet má rád tajemno a nevysvětlitelné věci ho fascinují, povedlo se mu v noci projít hotelem Cecil a zažít řadu nevysvětlitelných událostí. Zajímá vás, co vše v hotelu Peet spatřil? Podívejte se na jeho sociální sítě a YouTube kanál.

Existuje nespočet důvodů, proč se o hotelu Cecil mluví jako o prokletém a patří k nejděsivějším místům na světě. Strávili byste zde dobrovolně noc, nebo věříte tomu, že v hotelu straší?

Zdroje: Americangostwalk.com, Netflix, Serialkillers.cz, Svetobeznik.info, Dailymail.co,uk, Youtube.com

Oblíbené