Spojte se s námi


Zajímavosti

Erin Honeycutt: Příběh ženy s nejdelšími vousy na světě

Erin Honeycutt z Michiganu žila do svých třinácti let, dá se říci,  běžný bezstarostný život. Jenže úderem 13ti let se její život obrátil o 360 stupňů.

Publikováno

dne

Erin Honeycutt z Michiganu žila do svých třinácti let, dá se říci,  běžný bezstarostný život. Jenže úderem třinácti let se její život obrátil o 360 stupňů.

Eric Honeycutt (38) začaly růst ve třinácti letech vousy. Každá dívka by se zděsila, to samé se stalo Eric. Začala s nimi bojovat. Neustále sledovala vyrůstající chloupky a nenapadlo ji nic jiného než se holit. Jenže vousy se jí nedařilo zkrotit. Proto se holila až třikrát týdně. Nicméně používala vše, co bylo zrovna dostupné, aby se  nežádoucích chloupků na obličeji zbavila. Zkusila vosk i různé přípravky na odstraňování chloupků. Ale bohužel růst vousů nezastavila.

Lékaři Eric objasnili její zdravotní problém

Posléze se od lékařů dozvěděla, že nadměrným ochlupením trpí proto, že má syndrom polycystických ovarií (PCOS). Lékaři jí vysvětlili, že se jedná o endokrinologické onemocnění, jež se projevuje nerovnováhou hormonů. I když onemocnění zpravidla postihuje ženy v produktivním věku, nemoc si vybrala ke své smůle dospívající dívku.

PCOS mívá různé příznaky, a to od nepravidelné menstruace až po nadměrné ochlupení. Obzvláště nadměrné ochlupení má nepříznivý dopad na život ženy. I když slovo nepříznivý je v případě třináctileté dívky, kdy jí raší vousy na obličeji, hodně slabý výraz.

Vloni se Eric Honeycutt „dostala“ do Guinessovy knihy rekordů

Stala se totiž ženou s nejdelšími vousy na světě. Co by některou dámu srazilo na kolena, Eric katapultovalo směrem vzhůru. Konečně už nemusí vousy schovávat před světem a hrdě se k nim začala hlásit. Nicméně přiznáním naopak světové tiskové agentury dostala na kolena ona sama. Svěřila se se svým životním příběhem plným tragédie a slz.

Eric Honeycutt v dospělosti utrpěla poranění nohy

Bohužel ji postihla obávaná nemoc – gangréna. Lékaři jí museli postiženou nohu amputovat. Eric ukázala již tehdy svou sílu: „Přišel za mnou lékař a ptal se, co teď chci dělat. Řekla jsem, ať mi uříznou nohu až tam, kde je to dobré, a já už se s tím nějak popasuji.“

Osud Eric nešetřil

Po operaci se objevil problém s vysokým tlakem a Erin se začaly v očích tvořit krevní výrony. I když zmizely, zůstaly po nich jizvy a způsobily dívce částečnou slepotu. Pro Erin se holení obličeje stávalo čím dál tím obtížnější.

Jak se říká, že vše zlé je pro něco dobré, tristně pomohla Erin covidová pandemie. Roušku vzala nejdříve na milost stejně jako všichni ostatní. Avšak posléze zjistila, že jí pomáhá ukrývat narůstající vousy. A z roušky se stala přítelkyně. Začala se zaobírat myšlenkou, že s holením úplně přestane. Podporu našla ve své manželce Jen, když se jí svěřila, že holení je pro ni opravdu únavné. Jen jí na to odpověděla: „Tak se prostě nehol.“

A tak se stalo. Erin se přestala stydět a světu se představila s vousy

Navíc s nejdelšími ženskými vousy na světě! Pomohla jí i podpora její maminky. Mimochodem manželka Jen o Erin mluví s láskou jako o upřímném a radostném člověku, jenž nikoho neodsuzuje a naopak všem pomáhá. Zároveň druhým dechem dodává, že na jejich dvojku se lidé dívají rozpačitě a zvláštně.

Jenže  Erin a Jen si z toho nic nedělají

Erin konečně došla své spokojenosti. Nemusí už skrývat, co ze svého života nevyzmizíkuje. Vousy se staly její přirozenou součástí. Mimochodem v nich nachází leckdy i zalíbení, to když schovávají její dvojitou bradu. A když se stane, že jí pánové vousy pochválí a mluví na ni jako na muže, to je to nejmenší, co ji trápí.

Jediné, co ji může vytočit je to, co vousatí znají. To když se jí vousy občas o něco zachytnou. No a co. Eric si vousy splete do copánků a jako pravá žena si je ozdobí vikingskými korálky! Eric se nechala slyšet: „Nikdy jsem si nemyslela, že bych byla schopna dosáhnout cíle, který by mi umožnil být v knize. A je docela milé být uznána.“  Tím měla na mysli Guinessovu knihu rekordů, která ji vyhlásila coby ženu s nejdelším téměř 30 cm plnovousem na světě.

Zdroje: Theguardian.com, prezi.com, Instagram

Oblíbené