Spojte se s námi


Hudba

Ozzy Osbourne se i jako sólový umělec dostane do Rokenrolové síně slávy. Spolu s ním se dočkají pocty Foreigner či Cher

Rokenrolová síň slávy se dočkala nových přírůstků. Nechybí mezi nimi například legendární Ozzy Osbourne, který už byl mezi hudební legendy uveden společně s kapelou Black Sabbath v roce 2006.

Publikováno

dne

Rokenrolová síň slávy se dočkala nových přírůstků. Nechybí mezi nimi například legendární Ozzy Osbourne, který už byl mezi hudební legendy uveden společně s kapelou Black Sabbath v roce 2006.

Rokenrolová síň slávy byla založena v roce 1983. Cílem nadace bylo šířit slávu a osvětu o zakladatelích rokenrolu. První členové do ní byli uvedení v roce 1986, v téže roce se rozhodlo, že bude mít sídlo v americkém Clevelandu, to bylo dokončeno v roce 1995.

Každý rok jsou představovány nové hvězdy, které budou do síně slávy uvedeny. Nejinak je tomu letos. Kdo se tohoto privilegia dočká, jsme se dozvěděli 21. dubna 2024.

Největším jménem mezi novými členy Rokenrolové síně slávy je rozhodně Ozzy Osbourne. Ten už ostatně byl uveden se svou kapelou Black Sabbath v roce 2006, není to pro něj tedy úplná novinka. Tentokráte je však oceněn za svou sólovou dráhu.

Mimo „Prince temnoty“ se svého místa dočká také proslulá kapela Foreigner či oblíbená zpěvačka Cher. Mezi dalšími nováčky se objevují Mary J. Blige, A Tribe Called Quest a Kool & The Gang. Slavnostní uvedení proběhne 19. října.

Nominace na umístění v Rokenrolové síni slávy se dočkali Mariah Carey, Lenny Kravitz, Oasis, Sinead O’Connor, Sade, Jane’s Addiction a Eric B. & Rakim, nicméně na ně nedošlo.

Ozzy Osbourne cítí hrdost

„Cítím se skvěle, jsem více než poctěn. Rozhodně bych neřekl, že jsem si byl o svém úspěchu v sólové dráze jistý,“ nechal se pro Billboard slyšet Ozzy Osbourne.

„Moje sólová dráha byla mnohem větší částí mé celkové hudební kariéry. Proto vnímám toto uvedení do síně slávy jinak, než jak jsem jej vnímal s Black Sabbath,“ dodal.

Mimo to Osbourne nastínil, že chce v blízké budoucnosti začít pracovat na novém albu, což je v jeho věku (75 let) úctyhodné.

Zdroj: Voice of America, Billboard

Oblíbené