Spojte se s námi


Celebrity

Bojovník Jiří Procházka si kromě sportovních úspěchů v UFC vydobyl i solidní výplatu. Za poslední souboj inkasoval miliony korun

Největší hvězda bojových sportů z České republiky a jeden z nejlepších bojovníků planety, to je Jiří Procházka, bývalý šampion největší organizace UFC. O víkendu absolvoval svůj další zápas, který úspěšně zvládl. Za výhru si připsal krásnou odměnu.

Publikováno

dne

Největší hvězda bojových sportů z České republiky a jeden z nejlepších bojovníků planety, to je Jiří Procházka, bývalý šampion největší organizace UFC. O víkendu absolvoval svůj další zápas, který úspěšně zvládl. Za výhru si připsal krásnou odměnu.

Jiří Procházka se o víkendu objevil na dost možná největším turnaji celé historie MMA – UFC 300. Bývalý šampion slavné organizace v polotěžké váze se snaží znovu probojovat co nejdříve k titulu.

V cestě mu nyní stál Aleksandar Rakic, proti němuž chtěl odčinit své podzimní škobrtnutí, když po dobrém výkonu stačila jediná chyba k tomu, aby jej úřadující šampion Alex Pereira ukončil ve druhém kole.

S Rakicem si moravský samuraj, nejúspěšnější MMA bojovník v historii České republiky, dokázal poradit po infarktovém průběhu zápasu. První kolo s výjimkou posledních vteřin ovládl Aleksandar.

V tom druhém to však byla jiná pohádka. Jiří Procházka do druhé pětiminutovky vletěl, zápas otočil a svého soupeře v něm dokázal ukončit. Kromě toho, že dostal peníze za zápas samotný, mu šéf organizace Dana White dopřál bonus za výkon večera.

Jiří Procházka si přišel na krásné peníze

UFC běžně uděluje za výkon večera částku 50 tisíc dolarů, nicméně vzhledem k výjimečnosti galavečera UFC 300 došlo ke změně. Bonus byl navýšen na nádherných 300 tisíc dolarů. Přesně to byla tedy suma, kterou si Jiří Procházka vydělal navíc.

Podle informací, které se objevovaly na světoznámých serverech, by si bez bonusu přišel na zhruba 200 tisíc dolarů, tedy bezmála 5 milionů korun. Spolu s bonusem by se suma vyšplhala na necelých 12 milionů korun.

Je to ale pravda? „Výplatu má určitě větší. Výplatu má stoprocentně double, řekl bych. Pak jsou ty odhady úplně na nic, to můžeš rovnou zapomenout,“ má jasno Ondřej Novotný, šéf Oktagonu, jenž téma probíral ve svém podcastu MMA Letem světem.

Ostatně Novotný hovoří s různými manažery, tudíž má dozajista slušný přehled. Že čísla nejsou přesná, ovšem v rozhovoru právě s Novotným přiznal i sám Jiří Procházka. Nezmínil, kolik si vydělal, prozradil však, že je spokojený, což je důležité.

Zdroj: MMA Letem světem, Ruik

Oblíbené