Spojte se s námi


Cestování

Příběh Roberta Michelsena: Jedl syrová vejce a bojoval s vlky. Mladý dobrodruh za 8 měsíců procestoval 18 zemí

Jednadvacetiletý Robert Michelsen z Norska se rozhodl navštívit 18 zemí. Na cestách strávil osm měsíců a za své cestování utratil v přepočtu 170 tisíc korun. Zážitků si odvezl plno. „Nepohodlí je cena, kterou platíte za svobodu,“ sdílel se svými fanoušky.

Publikováno

dne

Jednadvacetiletý Robert Michelsen z Norska se rozhodl navštívit 18 zemí. Na cestách strávil osm měsíců a za své cestování utratil v přepočtu 170 tisíc korun. Zážitků si odvezl plno. „Nepohodlí je cena, kterou platíte za svobodu,“ sdílel se svými fanoušky.

Robert Michelsen se vydal na sólovou cestu po Evropě. Během osmi měsíců navštívil například Portugalsko, Srbsko, Chorvatsko nebo Polsko. Byl odhodlaný vidět a poznat svět. Rozhodl se, že ho v tom nezastaví ani fakt, že nemá skoro žádné peníze.

Šetřil, na čem to jen šlo. Rozhodně si nemohl dovolit navštívit restaurace, místo toho jedl syrová vejce a chroupal mrkev. S noclehem to také neměl jednoduché. Spal v jeskyních, na plážích, v lese a jednou za čas přespal v levných ubytovnách, aby se mohl umýt.

„Nepohodlí je cena, kterou platíte za svobodu.“

I když narazil na vlky a málem byl okraden, řekl, že by se do podobného způsobu cestování pustil klidně znovu. „Nepohodlí je cena, kterou platíte za svobodu,“ dodal. Navíc i poznamenal, že přišel pro zážitky, nepohoda se dá pár měsíců bez problémů zvládnout.

„Chci vidět svět a nemyslím si, že by mě peníze měly zastavit. Donutilo mě to se spoléhat na své dovednosti. Zažít tolik věcí, které bych v chráněném hotelu a v bezpečí nikdy nezažil, “ sdílel pro aol.com.

Robert vždy miloval cestování a své sólové cestovatelské dobrodružství začal v únoru 2023 – pobytem zdarma na farmě na Azorech. Jedná se o ostrovy v Portugalsku.

Každé ráno po dobu jednoho měsíce dojil krávy výměnou za ubytování a talíř s jídlem. Robert pokračoval v cestování po ostrovech. Dokonce šel na pláž a zůstal týden ve stanu. Chtěl vědět, jaký je život na farmě. Z první ruky se to zjišťuje nejlépe.

Zadarmo se dostanete skoro všude

Po dvou měsících skákání po ostrovech Robert odcestoval do portugalského Lisabonu, kde se ubytoval v levném hostelu za přibližně 500 Kč za noc. Udělal si jednodenní výlet do Sintry a dokonce se vplížil do paláce Pena, protože nechtěl platit vysoké vstupní náklady.

„Přišel jsem na způsob, jak se vplížit, chtělo to odvahu, ale povedlo se“, sdílel. Poté cestoval dolů do Algarve. Opět spal v jeskyních, které našel na pláži.

Robert pokračoval v cestování po Evropě. Bydlel v ubytovnách, když byl ve městech, a kempoval, když byl na odlehlejších místech. Cestou se setkal se svými přáteli a občas s nimi pobýval v levných vilách.

Za zbylých šest měsíců procestoval 13 zemí. Do Norska se vrátil v srpnu 2023. Na své první cestě navštívil Azory, Portugalsko, Španělsko, Francii, Monako, Itálii, Vatikán, San Marino, Chorvatsko, Černou Horu, Polsko, Bulharsko a Srbsko.

Po čtyřech měsících spoření doma zamířil ještě na Silvestr do Budapešti, poté do Slovenska, Rakouska, Maroka a Anglie. Robert měl tentokrát více peněz na útratu za ubytovny a jídlo, ale i tak se snažil nekazit si luxusem zážitky.

Zdroj: Daily Star, Yahoo, News18, The Sun, aol.com, MSN

Oblíbené