Spojte se s námi


Cestování

Dominikánská republika je lesklou perlou v tropickém Karibiku

Sníte o slunci a dovolené na písečné pláži pod palmami? Dominikánská republika si určitě získá vaše srdce. Tento karibský klenot je tropickým rájem. Je jedním z nejoblíbenějších ostrovů v Karibiku. Co stojí za to vidět, když jste v této zemi?

Publikováno

dne

Sníte o slunci a dovolené na písečné pláži pod palmami? Dominikánská republika si určitě získá vaše srdce. Tento karibský klenot je tropickým rájem. Je jedním z nejoblíbenějších ostrovů v Karibiku. Co stojí za to vidět, když jste v této zemi?

Dominikánská republika získala po pandemii na popularitě. Donedávna se tento malebný ostrov v Karibském moři zdál Polákům příliš exotický na to, aby si tam naplánovali dovolenou. Když byla většina destinací uzavřena, Dominikánská republika lákala návštěvníky minimálními omezeními pro příjezd.

Další výhodou je samozřejmě počasí. V Dominikánské republice svítí slunce téměř po celý rok, díky čemuž je ostrov navštěvován nejen o prázdninách, ale i v ostatních měsících. Stále více párů si pro své líbánky vybírá Karibik.

Punta Cana

Punta Cana je nejvýchodnější mys Dominikánské republiky proslulý svými krásnými plážemi. Díky korálovým útesům, které chrání zátoky před vlnami Atlantiku, jsou zde ideální podmínky pro koupání. Teplota vody dosahuje kolem 25 stupňů Celsia. Pokud hledáte stín, stačí si sednout pod jednu z mnoha kokosových palem.

Nejrázovitější pláží je Playa Punta Cana, která se táhne v délce 2 km (nejkrásnější je však na ostrově Saona). Pokud se ocitnete v této části ostrova, navštivte park Manati, kde potkáte téměř všechna zvířata Dominikánské republiky: plameňáky, kapustňáky, krokodýly a papoušky.

Puerto Plata

Pokud vás nebaví ležet na písku, vydejte se do Puerto Plata, města na severu země s jedinou lanovkou v Karibiku. Název, který v překladu znamená Stříbrný přístav, dal místu Kryštof Kolumbus.

Zajeďte do národního parku Isabela, první evropské osady v Novém světě, tedy místa, kde byl uložen Kolumbův popel. V parku se nachází také muzeum indiánů kmene Taino. Poté se vydejte do vesnice Damajagua proslulé svými 27 velkolepými vodopády. Společně s průvodcem, po zapůjčení helmy a záchranné vesty, můžete vystoupat na hřeben hory, odkud můžete skákat do přírodních tůní. Nezapomenutelný zážitek!

Pico Duarte

Vydejte se na výlet a vystoupejte na nejvyšší vrchol nejen Dominikánské republiky, ale i všech karibských ostrovů. Tyčí se do výšky 3087 m n. m. Pico Duarte v pohoří Cordillera Central. Na výpravu je nejlepší vyrazit z horského střediska Constanza.

Santo Domingo

Hlavní město země, založené bratrem Kryštofa Kolumba v roce 1496, je nejstarším městem Nového světa. Projděte se po nejstarší ulici Calle Las Damas a pěší zóně Paseo de Los Nichos a obdivujte historickou architekturu. Prohlédněte si věž Homage jako nejstarší pevnostní stavbu. Za návštěvu stojí náměstí Plaza Maria de Toledo, kde se každou neděli koná trh.

Damajagua Cascades

Mnoho turistů přijíždí do Dominikánské republiky ne kvůli plážím, ale kvůli neuvěřitelným vodopádům. Obzvláště zajímavá je Damajagua, tektonický příkop, v němž voda vyhloubila 7 km dlouhý kaňon s 27 vodopády.

Dechberoucí výhledy jsou jedna věc, ale čeká vás tu i možnost skákat z několikametrových skal do malých jezírek a sjíždět jednotlivé kaskády jako na tobogánu. Jedná se pravděpodobně o nejlepší vodní park na světě, který vytvořila matka příroda.

Zdroje: eximtour, nationalGeographic, redakce, rainbow

Oblíbené