Spojte se s námi


Filmy a seriály

Původní plán Netflixu už neplatí. Zaklínač nakonec nebude mít 7 sérií, na vině má být nízká sledovanost

Streamovací gigant Netflix už dříve oficiálně oznámil, že seriál Zaklínač bude mít další dvě série. Avšak původní plán na sedm sérií byl zkrácen. Proč se autoři slavné ságy rozhodli ukončit seriál po pěti sezónách?

Publikováno

dne

Streamovací gigant Netflix už dříve oficiálně oznámil, že seriál Zaklínač bude mít další dvě série. Avšak původní plán na sedm sérií byl zkrácen. Proč se autoři slavné ságy rozhodli ukončit seriál po pěti sezónách?

Fantasy seriál, založený na knihách od Andreje Sapkowského, zaznamenal nepříliš hladký průběh během tří prvních sezón.

Prvních osm epizod, které se na streamingovou platformu dostaly v roce 2019, si vedlo dostatečně dobře.

Věci začaly jít špatným směrem, když druhá sezóna přinesla příliš mnoho rozporuplných změn oproti zdrojovému materiálu. Zejména oznámení, že hvězda Henry Cavill v dalších sériích neztvární roli Zaklínače všechno ještě zkomplikovalo.

Navzdory těmto problémům Netflix stanovil pokračování seriálu. Oficiálně to potvrdil letos v dubnu, přičemž produkce se nyní připravuje na čtvrtou sérii v čele s Liamem Hemsworthem v roli Geralta. Dále Netflix oznámil, že seriál Zaklínač nebude mít oproti původnímu plánu sedm sérií, nýbrž jen pět.

Zaklínač nebude mít 7 sérií. Co se změnilo?

Podle údajů o sledovanosti Netflixu si první série Zaklínače vedla dobře, když zaznamenala přibližně 83 milionů zhlédnutí během prvních 90 dní po vydání.

Bohužel, toto číslo s druhou sezónou kleslo, a to na 67 milionů. Kritika diváků přitom i nadále stoupala. No a třetí série na tom byla ještě hůř. Sledovanost třetí série Zaklínače byla o 15 procent nižší než u druhé série v prvních osmi týdnech po vydání.

Nejvíce alarmující ale bylo zjištění, že 60 procent diváků třetí sérii ani nedokončila. Tudíž pravděpodobnost, že diváci u seriálu v jakémsi hojném počtu až do sedmé série, je velmi malá.

Na druhou stranu, pro fanoušky seriálu je skvělou zprávou, že i přes nemalé obtíže Zaklínač bude pokračovat čtvrtou a pátou sérií. To dokazuje, že autoři stále chovají víru v potenciál celé franšízy.

Zdroj: Netflix, Collider

Oblíbené