Spojte se s námi


Celebrity

KVÍZ: Billie Eilish oslavila 22. narozeniny. Kolik toho o této hudební divě víte?

18. prosince 2023 oslavila americká zpěvačka Billie Eilish své 22. narozeniny. I pokud se o moderní hudbu nezajímáte, některým hitům této ženy se nelze vyhnout. Co vše o této hudební ikoně současné hudební scény víte? Prověřte své znalosti v následujícím kvízu!

Publikováno

dne

18. prosince 2023 oslavila americká zpěvačka Billie Eilish své 22. narozeniny. I pokud se o moderní hudbu nezajímáte, některým hitům této ženy se nelze vyhnout. Co vše o této hudební ikoně současné hudební scény víte? Prověřte své znalosti v následujícím kvízu!

Čeká na vás šest základních otázek týkající se života zpěvačky Billie Eilish. Své tipy si dobře zapamatujte, správné odpovědi poté naleznete hned pod otázkami. Níže jsme vám navíc vypsali ještě doplňující informace ke správným odpovědím.

1. Přestože celý svět ji zná jako Billie Eilish, celé jméno zpěvačky zní:

A) Billie Eilish Baird O’Connell

B) Billie Eilish Pirate Baird O’Connell

C) Billie Eilish O’Connell

2. Ptát se na to, v jakém roce a jaký den se Billie Eilish narodila, by bylo zbytečné, protože jsme vám tuto informaci prozradili již v úvodu. Proto se místo toho zeptáme na to, kde se narodila?

A) v Paříži

B) v New Yorku

C) v Los Angeles

3. Věděli byste, jak se jmenují rodiče Billie Eilish?

A) Maggie Baird a Patrick Pirate

B) Maggie Eilish a Patrick O’Connell

C) Maggie Baird a Patrick O’Connell

4. Jak se jmenuje první píseň, kterou se Billie Eilish zapsala do podvědomí posluchačů?

A) Ocean Eyes

B) Bad Guy

C) My Boy

5. Jak zní jméno staršího bratra Billie Eilish, kterého označuje za svého nejlepšího přítele a který má ohromný podíl na jejím celosvětovém úspěchu?

A) Finneas Baird Eilish

B) Finneas O’Connell

C) Finneas Pirate

6. Kolik sledujících má k datu 20. 12. 2023 Billie Eilish na svém instagramovém profilu?

A) 90,7 milionů

B) 110 milionů

C) 320 milionů

Správné odpovědi

Jak si myslíte, že jste si vedli? Věříte si, že jste na všechny otázky dokázali odpovědět správně? Přesvědčte se o tom, tady jsou správné odpovědi: 1B, 2C, 3C, 4A, 5B, 6B.

Pokud vás zajímá více informací ke správným odpovědím, tady jsou:

  1. B Celé jméno zpěvačky zní: Billie Eilish Pirate Baird O’Connell.
  2. C Billie se narodila v Los Angeles a vyrůstala ve čtvrti Highland Park.
  3. C Jména rodičů znějí Maggie Baird a Patrick O’Connell. Maggie pracuje jako tanečnice, dabérka a scénáristka. Patrick je herec.
  4. A Mysleli jste si, že je to skladba Bad Guy? Ale kdepak. Singl Ocean Eyes byl vydán již v roce 2015. Jeho komerční vydání proběhlo o rok později. Píseň Bad Guy vyšla až v roce 2019.
  5. B Bratr se jmenuje Finneas O’Connell. Celé jeho jméno zní: Finneas Baird O’Connell.
  6. B K datu 20. 12. 2023 má Billie Eilish 110 milionů sledujících na svém instagramovém účtu. V roce 2017 jich měla 257 tisíc, o rok později již překročila 6 milonů.

Zajímavost závěrem

Vanity Fair vede každý rok s Billie Eilish ten stejný rozhovor a loni vyšlo již šesté interview v pořadí. V případě, že chcete Billie více poznat a porozumět tomu, jaký je člověk, podívejte se na ně. První rozhovor byl natočen 18. října 2017, tedy v době, kdy ji bylo 15 let. Ten poslední v ten samý den, ovšem o pět let později. Jak se za tu dobu změnila a jak se proměnily její sny, plány a vlastně i celý život?

Zdroje: YouTube, Wikipedia, BillieEilish.com, Billie Eilish: The World’s a Little Blurry

Oblíbené