Spojte se s námi


Zajímavosti

Královna Alžběta II. zbožňovala, když se během oficialit něco pokazilo. Okořenilo jí to život, tvrdí bývala pobočnice

Samantha Cohenová si vždy užívala smysl pro humor své šéfové, tedy zesnulé panovnice Alžběty II. Pracovala pro ni 18 let. Královna Alžběta II. byla prý vždy vtipálkem, který si užíval momenty, kdy se něco pokazí.

Publikováno

dne

Samantha Cohenová si vždy užívala smysl pro humor své šéfové, tedy zesnulé panovnice Alžběty II. Pracovala pro ni 18 let. Královna Alžběta II. byla prý vždy vtipálkem, který si užíval momenty, kdy se něco pokazí.

Alžběta II. totiž žila ve velmi oficiálním prostředí, kdy při ceremoniích a návštěvách bylo vše naplánované pomalu krok po kroku. Vlastně i celý její život byl předem naplánovaný. A tak jí tyto „odbočky“ z normálu dokázaly okořenit život.

„Královna neměla žádné ego. Cítila se ve své pozici jistě. Milovala momenty, při kterých se něco nepovedlo. Když se nedařilo rozkrojit dort nebo odhalit pamětní desku, i když bylo vše tak dokonale zorganizované. Tyto momenty jí uměly zpestřit život,“ řekla Cohenová pro The Herald Sun.

Cohenová se připojila ke královské rodině v roce 2001 jako asistentka tajemníka pro komunikaci královny Alžběty. Poté postoupila v žebříčku, aby se stala jejím asistentem soukromého tajemníka. V roce 2018 na žádost královny přešla do role soukromé sekretářky prince Harryho a Meghan.

“ Chybí mi Alžběta ll. „

Na rovinu sdělila, že její pozice ji i dovolovala občas zůstat ve vlastní ložnici na Windsorském hradě. „Když jsem měli službu v Balmoralu, mohli jsme přivést naše rodiny. Moje děti tam měly letní prázdniny. Když jsem měla každé dva roky službu v Sandringhamu, přijely tam i na Vánoce. Bylo to krásné období. Královna a já jsme si hodně povídaly. Chybí mi, byla to neobvyklá dáma,“ sdílí.

Bávala pobočnice přezdívaná královnou „Samatha Panther“ dále vzpomínala, jak byla panovnice nadšená z myšlenky, že si královská rodina založí účet na Youtube: „Udělali jsme prezentaci a ukázali královně, co vlastně Youtube je. Dodala jen, že to je fantastické a byla jednoznačně pro.“

Později jí volali z Vatikánu a Bílého domu a říkali, že je překvapilo, když si královna Alžběta II. založila Youtube kanál dřív než oni.

Rozloučení nebylo šťastné

Cohenová vídala panovnici téměř denně, než v roce 2019 královskou rodinu opustila. Rezignovala poté, co s ním prý bylo „zacházeno krutě“ a práci přirovnala k „práci s teenagery“. Cohenová však toto tvrzení odmítla dále komentovat.

Poté začala pracovat jako výkonná ředitelka Commonwealth Enterprise and Investment Council a vytvořila královninu iniciativu Green Canopy, která zasadila tři miliony stromů po celém království.

„Byl to můj dárek královně,“ řekla Cohenová. Milovala stromy a přírodu a znala každý strom v zahradách Buckinghamského paláce. Panovnice zemřela v září 2022 ve věku 96 let.

Zdroj: Vanity Fait, The Herald Sun, Daily Star, New York Post

Oblíbené