Spojte se s námi


Cestování

Vatikán: Křižovatka dějin, víry a neskonalého umění

Vítejte ve Vatikánu, srdci katolické církve a malém státě obklopeném nádherou a duchovním bohatstvím. Procházejte se náměstím svatého Petra, kde dominuje obelisk a okouzlující fontány, nebo objevujte poklady Vatikánských muzeí, skryté v uměleckých pokojích plných mistrovských děl. Vatikán září barvami umění, spirituality a jedinečného poutnického ducha.

Publikováno

dne

Vítejte ve Vatikánu, srdci katolické církve a malém státě obklopeném nádherou a duchovním bohatstvím. Procházejte se náměstím svatého Petra, kde dominuje obelisk a okouzlující fontány, nebo objevujte poklady Vatikánských muzeí, skryté v uměleckých pokojích plných mistrovských děl. Vatikán září barvami umění, spirituality a jedinečného poutnického ducha.

Tipy pro návštěvu Vatikánu

Dodržujte vatikánský dress code

Vyvarujte se oblečení, které příliš odhaluje, jako jsou krátké šaty, sukně a šortky. Ujistěte se, že máte zakrytá ramena a raději s sebou mějte šátek na zakrytí. Vyhněte se žabkám, protože jsou považovány za příliš neformální. Při vstupu do vatikánských budov si sundejte klobouky a nezapomeňte, že není dovoleno nosit jídlo či nůžky a nože.

Kdy nejlépe navštívit Vatikán

Nejvhodnější doba pro návštěvu Vatikánu je brzy ráno nebo po 16. hodině. Před Vatikánským muzeem se začínají tvořit fronty už v 7:30, přestože se otevírá v 9:00. Proto se doporučuje přijet co nejdříve ráno nebo si zakoupit privilegovanou vstupenku, což vám umožní vyhnout se davům lidí. Mějte na paměti, že muzeum se zavírá v 18 hodin, takže si na návštěvu zajistěte dostatek času.

Vyhraďte si dostatek času na návštěvu Vatikánských muzeí.

Prohlídka Vatikánských muzeí zabere obvykle asi tři hodiny, protože umělecké galerie měří přes sedm kilometrů. Je důležité věnovat návštěvě Vatikánského muzea dostatek času, abyste skutečně ocenili rozsáhlé umělecké sbírky a sochy.

Co si nechat ujít ve Vatikánu?

Točité schodiště – Točité schodiště se stalo jednou z nejfotografovanějších věcí ve Vatikánském muzeu, a to zaslouženě. Schodiště se skládá ze dvou schodišť, která mají tvar dvojité šroubovice, stějně jako DNA.

Rafaelovo proměnění – Rafaelovo mistrovské dílo Proměnění zobrazuje příběhy z Matoušova evangelia, které ukazují příběh souboje lidské a božské přirozenosti Ježíše Krista. 

Sál s gobelíny  – Ve Vatikánském muzeu nelze vynechat sál s tapiseriemi nebo Galleria degli Arazzi. Protože tudy musíte projít, abyste se dostali do Sixtinské kaple.

Galerie map – Po průchodu sálem gobelínů projdete galerií map (Galleria delle Carte Geografiche). V galerii Mapy si nelze nevšimnout stropu. Vedle Michelangelovy Sixtinské kaple je to jeden z nejfotografovanějších stropů v muzeu.

Nádvoří s borovicovými šiškami – Nádvoří s borovicovou šiškou (Cortile della Pigna) je pojmenováno podle téměř 4 metry vysoké šišky, která se nachází na jeho jednom konci. Obrovská borová šiška vyrobená z bronzu byla původně nalezena v oblasti poblíž římského Pantheonu a údajně pochází z 1. století př. n. l.

Sixtínská kaple – Žádná návštěva Vatikánu by nebyla úplná bez návštěvy Sixtinské kaple. Sixtinská kaple, která je často důvodem, proč se lidé rozhodnou navštívit Vatikánské muzeum, se nachází na jeho samém konci. Tuto třešničku na dortu návštěvy Vatikánského muzea si tedy rozhodně nenechte ujít.

Bazilika sv. Petra – Návštěva baziliky svatého Petra je zdarma, i když se do ní musíte dostat přes velké davy lidí a čekat v dlouhých frontách. Proto si spousta návštěvníků rezervuje prohlídku s průvodcem.

Zdroje: getyourguide.com , vatican-tickets.tour

Oblíbené