Spojte se s námi


Cestování

Utajené turistické perly naší planety. Příběhy kouzelných destinací pod tropickým sluncem

Utajené turistické perly naší planety. Příběhy kouzelných destinací pod tropickým sluncem
Chcete si poležet na růžovém písku nebo se svlažit v nejkrásnějším přírodní bazénu planety? Možná byste se ale raději kochali neuvěřitelně sladkým pohledem na Čokoládové hory?

Publikováno

dne

Chcete si poležet na růžovém písku nebo se svlažit v nejkrásnějším přírodní bazénu planety? Možná byste se ale raději kochali neuvěřitelně sladkým pohledem na Čokoládové hory? Pak se s námi vydejte na úžasný let nejkrásnějšími místy planety.

Nejkrásnější přírodní koupaliště planety

To je Samoa, která se rozprostírá v Polynéské oblasti Tichého oceánu. Přivítá vás až neskutečně průzračnými pohádkovými lagunami. Souostroví Samoa leží jižně od rovníku. Pravda, let bude krapátko delší, ale v průměru třicet pět hodin letu za to stojí.

Historické souostroví kanibalů na Samoe je už dávno zapomenuto

Dnes nadšení turisté objevují krásy jedné z téměř nedotčených částí planety. Jedním z nich je nejkrásnější přírodní koupaliště Země – propadlina To Sua. Oceánský příkop najdete na ostrově Upolu na Samoe. Průzračná voda vtéká do hlubiny tunelem z lávové trubky.

Čarokrásné soukromí souostroví Samoa si obyvatelé chrání. Pročež je zde pod přísnou pokutou zakázáno natáčet reklamní šoty. Možná proto se s nabídkou letu na Samou tak často nesetkáte. Ale když tam vyrazíte, budete u vytržení možná stejně jako spisovatel Robert Louis Stevenson, jenž se do Samoy kdysi zamiloval.

Tajemná krása novodobého divu planety: Čokoládové hory

Čokoládové hory a opičky nártouni se objeví ve filipínském Boholu. Cesta sem je poměrně kratší než na Samou. Nenechte se zmást halasnou reklamou na Filipíny. Ta sahá zpravidla na hlavní ostrov Luzon. Kdežto božský Bohol zůstává zrakům turistů stále ukrytý. To je právě jeho obrovská výhoda. Hebký jemný bílý písek pokrývá až neskutečně téměř prázdné pláže. Neměli byste vynechat výlet ani mahagonový les Bilar.

Proč Čokoládové hory alias Chocolate Hills?

Téměř 1 300 malebných kopečků jsou pokryty trávou, která se na podzim zbarví do čokoládově hnědé. Na druhou stranu sami odborníci se nemůžou dohodnout na přesném počtu neuvěřitelně podobných kopečků. Traduje se, že to byli právě obři, kteří proti sobě bojovali a házeli po sobě velkými kameny. Co obrovský balvan, to kopeček. A už je po sobě neuklidili. Tak prý vznikly Čokoládové hory. Pro svou unikátnost byly Čokoládové hory navrženy do seznamu světového dědictví UNESCO.

Natrefíte tu i na nártouna, opičku s obrovskýma nápadnýma očima, jež má v poměru k tělu ty největší oči na světě. Pokud bychom zachovali stejný poměr, museli bychom mít oči velké jako grapefruity! Ne náhodou se nártoun stal předlohou podoby Velmistra Yody.

Když vás nudí bílý písek

Plážový písek bývá obvykle bílý, ale také místy i zbarvený do růžova. Tak tenhle skvost objevíte na plážích ostrova Antigua v Karibiku. Dokonce můžete cestovat po okolních malých ostrůvcích celý rok, protože se jich tu údajně nachází 365. Pokud někdo neví, co s penězi a volným časem, bude to pro něho výjimečný zážitek.

Mimochodem Antigua je rájem také pro potápěče, jelikož se na dně Karibiku ukrývá téměř sto padesát vraků lodí. Znalce rumu zase potěší plantáže s cukrovou třtinou, z níž se vyrábí místní vynikající rum. Určitě nezapomeňte navštívit hlavní město St. John’s s historickou loděnicí admirála Nelsona. Turisty tu sice potkáte, ale minimum Čechů.

Zdroje: Novinky, Deník, Flowee, 100+1

Oblíbené