Spojte se s námi


Cestování

Rady a tipy, jak na internetu najít levné letenky

Objevte tajemství cenově dostupného létání! S našimi tipy na levné letenky se naučíte, jak využít skvělé nabídky, flexibilní termíny a chytré rezervační triky. Plánujte své dobrodružství s lehkostí a ušetřete peníze na cestování, aniž byste museli ustoupit od svých snů o dovolené.

Publikováno

dne

Objevte tajemství cenově dostupného létání! S našimi tipy na levné letenky se naučíte, jak využít skvělé nabídky, flexibilní termíny a chytré rezervační triky. Plánujte své dobrodružství s lehkostí a ušetřete peníze na cestování, aniž byste museli ustoupit od svých snů o dovolené.

Smažte cookies a vyhledávejte v incognito režimu

Letecké společnosti a cestovní kanceláře pravidelně sledují soubory cookies ve vašem prohlížeči, aby zkontrolovaly, jak často navštěvujete jejich platformy a jaké lety vás zajímají. Čím více vyhledáváte určité spojení, tím vyšší bude cena letenky. Ve výsledku tak weby zvýší cenu pokaždé, když zkontrolujete cenu – někdy stačí pouze obnovit stránku a cena se změní!

Levné letenky porovnávejte na srovnávacích webech

Srovnávací platformy vám najdou nejlepší ceny automatickým hledáním letenek na různých stránkách leteckých společností a zobrazí vám nejlepší dostupné nabídky. Ve výsledku proto můžete procházet dostupné levné letenky na jednom jediném webu místo toho, abyste trávili hodiny hledáním na internetu.

Nejlepší srovnávací weby letenek 2024

Existuje nespočet srovnávacích webů, které vám objeví levné letenky. Můžete například využít Kiwi, jenž se pyšní svým propracovaným algoritmem, nebo třeba Skyscanner, který zase může nabídnout flexibilní filtrování parametrů.

Dále můžeme zmínit Momondo, který se zase specializuje spíše na last-minute a regionální lety, poté už můžeme jen zmínit třeba Pelika, Kayak nebo AZair.

Pro levné letenky je třeba být flexibilní

Flexibilita k datům cesty je při hledání nejlepších cen zásadním faktorem. Létání o víkendech a v letních špičkách, Vánoc a dalších svátků výrazně zvyšuje cenu. Pokud poletíte v méně oblíbenou sezonu, např. v říjnu či březnu, ušetříte někdy až polovinu ceny letenky. Je to proto, že všechny letecké společnosti chtějí během těchto nízkých sezón zaplnit svá letadla a přilákat zákazníky extrémně dostupnými cenami.

Hidden city ticketing

Hidden city ticketing znamená, že vystoupíte v místě mezipřistání, nikoliv v konečné destinaci zakoupené letenky. Například let z New Yorku do Prahy s přestupní zastávkou v Londýně může stát 500 USD, ale přímý let z New Yorku do Londýna může být za 800 USD. Můžete si tak zarezervovat letenku na trasu NY – Praha, vynechat segment a vystoupit už v Londýně. Tím ušetříte 300 USD.

Tento způsob není nelegální, ale může porušovat podmínky leteckých společností. Je vždy doporučeno pečlivě prostudovat podmínky leteckých společností a být si vědom možných důsledků předtím, než se rozhodnete použít hidden city ticketing jako strategii pro získání levnějších letenek.

Lety s nízkými náklady

U nízkonákladových leteckých společností můžete koupit letenky výrazně levněji než u běžných aerolinek a často nabízejí dálkové lety za opravdu atraktivní cenu.

Oblíbené letecké společnosti

Mezi nejoblíbenější levné letecké společnosti létající téměř na všechny kontinenty patří Ryanair, EasyJet, Kiwi, Norwegian, WestJet, AirAsia a IndiGo.

Levné letenky vyhledávejte s předstihem

Nákup letenek příliš brzy nemusí být vůbec výhodný. Pokud se rozhodnete naopak příliš pozdě, můžete zaplatit dokonce ještě víc. Podle analýz farecompare.com byste měli nákup mezistátních letenek směřovat na dobu ne dříve než 5 měsíců a ne později než 1,5 měsíce před odletem.

Zdroje: Aktuálně, Obletsvet.cz, Cestujlevne.com

Oblíbené