Spojte se s námi


Cestování

Jarní výlety po České republice: Objevte malebná místa plná barev a přírodních krás

Vstupte do jara s nadšením! Vydejte se na nezapomenutelné jarní výlety a otevřete brány do jarního ráje. Od procházek pod rozkvetlými stromy po cyklistická dobrodružství v přírodě. Na jaře na vás čeká nespočet možností!

Publikováno

dne

Vstupte do jara s nadšením! Vydejte se na nezapomenutelné jarní výlety a otevřete brány do jarního ráje. Od procházek pod rozkvetlými stromy po cyklistická dobrodružství v přírodě. Na jaře na vás čeká nespočet možností!

Ponořte se do pestrobarevných botanických zahrad, kde se setkáváte s kvetoucí symfonií, nebo se vydejte za dobrodružstvím do míst, kde se příroda probouzí k životu. Česká republika nabízí mnoho skvělých aktivit a míst, která stojí za to navštívit na jaře. Zde jsou naše tipy na jarní výlety.

Květinové zahrady v Kroměříži

Kroměřížská Květná zahrada, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. Dnes je prakticky jediným představitelem takto komponovaného celku v Evropě. Zahradu můžete navštívit v období od května do září.

Botanická zahrada v Praze

Botanická zahrada Praha v roce 2024 zahajuje již 55. sezónu, která se ponese v duchu tropické džungle. Unikátní skleník Fata Morgana totiž letos oslaví své kulaté 20. narozeniny! Těšit se můžete jak na oblíbené stálice mezi výstavami, tak i na akce nové. Program pro malé i velké návštěvníky je vskutku nabitý.

Jarní výlety na trhy a festivaly

Navštivte jarní festivaly a trhy, které jsou po celé republice a nabízejí kulturní a gastronomické zážitky.

Pražské jaro: Jeden z nejprestižnějších hudebních festivalů v České republice, kde se konají koncerty s prvotřídními umělci.

Majáles v Brně: Studentský festival, který slaví příchod jara, obvykle zahrnuje koncerty, kulturní akce a průvody. Na Majálesu vždy vystupují nejznámější umělci z České republiky i ze Slovenska.

Slavnosti vín v Mikulově: Ve vinařském regionu jižní Moravy jsou pořádány slavnosti vín, kde můžete ochutnávat místní vína a procházet se vinicemi.

Blik Blik v Plzni: Jedná se o festival světla a zároveň o jednu z nejvýraznějších kulturních událostí současného vizuálního umění v regionu. Koná se v termínu 22. – 23. března 2024.

Trhy s regionálními produkty: V mnoha městech a obcích se konají trhy, kde můžete zakoupit čerstvé regionální potraviny, řemeslné výrobky a další místní speciality.

Jarní výlety pro sportovce

Výlety na kole: Využijte síť cyklostezek po celé republice a prozkoumejte okolí na kole, zvláště kolem řeky Vltavy nebo Moravy.

Jarní pěší túry: Podnikněte pěší túry v Krkonoších, kde se budete potulovat mezi rozkvetlými lukami a krásnými výhledy. Dále prozkoumejte historický hrad Karlštejn, který se nachází na kopci s krásným výhledem na okolní krajinu a nebo si užijte si piknik či procházku kolem přehrady Dalešice, která nabízí pohodlí a krásné výhledy.

Zdroje: kudyznudy.cz , bagbag.cz, Redakce

Oblíbené