Spojte se s námi


Filmy a seriály

Kvíz: Dokážete doplnit jména postav z Harryho Pottera?

Není snad nikdo, kdo by neznal světový fenomén Harryho Pottera. Jak dobře se ale orientujete v postavách známých z této filmové série? Dokážete doplnit všechna jména ze seznamu?

Publikováno

dne

Není snad nikdo, kdo by neznal světový fenomén Harryho Pottera. Jak dobře se ale orientujete v postavách známých z této filmové série? Dokážete doplnit všechna jména ze seznamu?

Může se to zdát jako lehký úkol, ale opak je pravdou. Filmový děj si pamatuje každý, kdo alespoň jednou okusil krásu tohoto kouzelnického světa.

Jména hlavních postav ze série Harryho Pottera asi budete vědět hned. Jak si ale povedete se jmény vedlejších postav, které se v ději tak často nevyskytovaly? Dejte nám vědět do komentářů.

Filmová série Harryho Pottera obsahuje osm dílů, přičemž tato série vyvolala obrovskou vlnu pozitivního ohlasu ihned po vydání prvního dílu Harry Potter a Kámen mudrců. Hned první díl je veřejností vnímán jako jeden z nejlépe zpracovaných dílů.

Oproti většině ostatních sérií ale Harry Potter neztrácel na kvalitě ani natáčením dalších dílů. Ba naopak, technicky se zlepšoval a divácký zážitek dotáhl k dokonalosti.

Mezi nejpovedenější kousky tak patří již zmíněný díl Kámen mudrců, kromě toho také Vězeň z Azkabanu nebo závěrečná Relikvie smrti – část 2. Zajímavý je také Ohnivý pohár, jenž se svým zpracováním odlišuje od ostatních dílů.

Mírné odlišnosti také můžeme spatřovat v atmosféře jednotlivých dílů. Zatímco se úvodní epizody odehrávají vesměs v pozitivním a uvolněném duchu, kde je klíčové poznání krás kouzelnického světa, závěr série už je natáčen v temné a značně dramatické atmosféře.

Film Harry Potter byl natočen na základě knižní předlohy J. K. Rowlingové. Právě ta vymyslela tuto ikonickou postavu a značně si pohrála se svou fantazií. Nutno podotknout, že fantastický kouzelnický svět dotáhla k naprosté dokonalosti.

Už knižní série byla velice úspěšná, filmová série však Rowlingovou pasovala na uměleckou legendu, kterou znají fanoušci po celém světě. Postavu Harryho Pottera si totiž budou pravděpodobně připomínat i fanoušci dalších generací.

Zdroje: Sporcle, ČSFD

Oblíbené