Spojte se s námi


Filmy a seriály

Rod draka zatím fanoušky baví. Druhá série se prozatím těší lepším recenzím než ta první

Druhá řada seriálu House of the Dragon, chcete-li Rod draka, už má venku tři díly a očekávaný návrat zatím nadmíru baví. Není se příliš čemu divit. Oproti první sérii nevidíme takové skoky v časech. Je snadnější se orientovat. Dějí se velké věci.

Publikováno

dne

Druhá řada seriálu House of the Dragon, chcete-li Rod draka, už má venku tři díly a očekávaný návrat zatím nadmíru baví. Není se příliš čemu divit. Oproti první sérii nevidíme takové skoky v časech. Je snadnější se orientovat. Dějí se velké věci.

Hra o trůny je dnes už naprosto legendárním seriálovým počinem. Poslední série vyšla v roce 2019 a s výjimkou toho, jak to celé dopadlo, zanechala vyloženě pozitivní dojmy. Nadchnutí nebyli zejména fanoušci, kteří četli knižní předlohy.

Svět spisovatele G. R. R. Martina si ovšem získal mnoho nových příznivců. Děj seriálu vtáhl mnoho diváků, kteří po konci Hry o trůny doufali, že to nebyl poslední počin inspirovaný jeho knihami.

Netrvalo dlouho, než bylo oznámeno, že se začne pracovat na sérii Rod draka. Její děj se odehrává před událostmi z Hry o trůny. První řada vyšla v roce 2022 a nabídla 10 epizod. Sice trhala některé rekordy a těšila se pozitivním recenzím, nebylo to ale pro každého.

Mělo to však prosté vysvětlení. Oproti Hře o trůny nabídl Rod draka hned od začátku ještě více politikaření. Pro leckoho mohlo být o něco složitější se orientovat v ději. Do deseti se vměstnalo poměrně roztáhlé časové období. Znamenalo to i méně akce.

Závěr však byl fascinující natolik, že nebyl důvod se netěšit na druhou řadu. Ta měla být akčnější a po třech dílech můžeme říct, že napětí roste.

Druhá řada baví. Předčí Rod draka legendární Hru o trůny?

Dva roky čekání se vyplatily. Kvalita je obrovská. Všechny tři díly mají na nejen na ČSFD skvělá hodnocení. Fanoušci si je pochvalují. Zatímco první série dosáhla v průměru na hodnocení 80 %, druhá řada se zatím těší z 85 %. Nejhorší díl druhé řady byl dosud ten třetí. Jako jediný nedosáhl na hodnocení nad 80 %.

Na nějaké srovnávání je sice brzy, ještě je před námi několik dílů, nicméně naváže-li druhá série na kvalitu prvních dvou dílů, možná snese srovnání s Hrou o trůny.

V průměru má Rod draka hodnocení 79 %, což není vůbec zlé. Právě druhá řada může toto kritérium značně vylepšit. Ostatně úpadek rodu Targaryenů, respektive jeho příběh, je hodně poutavý. Lze čekat, že to nejlepší ještě teprve přijde.

Hra o trůny pak má na ČSFD parádní hodnocení 91 %, přičemž první řada se vyšplhala na skvělých 93 %, stejně tak tomu bylo u řady druhé.

Zdroj: ČSFD, MAX

Oblíbené