Spojte se s námi


Celebrity

Mikýř se po výhře v Survivoru zařadil mezi nejbohatší české youtubery

Mikýř, vlastním jménem Martin Mikyska, patří k nejznámějším českým youtuberům. V letošním roce se divákům zapsal do paměti mimo jiné jako účastník a výherce reality show Survivor. Jeho popularita stále roste. V žebříčku nejlépe placených českých youtuberů magazínu Forbes obsadil páté místo.

Publikováno

dne

Mikýř, vlastním jménem Martin Mikyska, patří k nejznámějším českým youtuberům. V letošním roce se divákům zapsal do paměti mimo jiné jako účastník a výherce reality show Survivor. Jeho popularita stále roste. V žebříčku nejlépe placených českých youtuberů magazínu Forbes obsadil páté místo.

Žebříček nejlépe placených českých youtuberů vydává magazín Forbes každý rok. Zatímco v loňském roce se do něj Mikýř vůbec neprobojoval, letos patří k pětici nejvýdělečnějších. Většina jmen na prvních pěti místech přitom zůstala stejná. Objevují se mezi nimi Tary, FIZIstyle a Jon Marianek, kteří tvoří zábavný obsah zejména pro dětské publikum.

Jon Marianek, youtuber žijící v USA, letos dosáhl na první příčku. Podle Forbes dokázal vydělat 33 milionů korun. O 5 a půl milionu korun méně inkasoval další nováček v první pětici Ondřej Koběrský. Ten svým odběratelům vysvětluje základy investování. Na výdělek 27,5 milionu korun dosáhl díky předplatitelům a spoluprací s mezinárodní investiční aplikací.

Mikýř pak v letošním roce dokázal vydělat 20 milionů. Hlavní příjem mu zajišťuje obsah na platformě Herohero, Youtube a různá partnerství. Spolupracuje například se známou donáškovou službou, výrobcem nealkoholických nápojů a bankovním ústavem.

Mikýř je podle mnohých největší hvězdou letošního roku

Bývalý český reprezentant ve snowboardingu se od roku 2020 věnuje tvorbě pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem vysílaného na platformách Youtube a Herohero. Známý je například díl, kde vysvětluje působení scientologů v Česku, nebo rozhovor s bizární influencerkou Shopaholicadel.

Mikýřova popularita i výdělečnost však rapidně vzrostla až v letošním roce. Pořadím v žebříčku zamíchala jeho účast v reality show Survivor, kde získal nové fanoušky. Navíc se následně začal pravidelně objevovat na televizi Prima COOL se svým novým pořadem Mikýřova hysteorie českých dějin.

Podnikl několik riskantních kroků. Výhru 2,5 milionu korun, kterou získal v Survivoru, použil na pronájem O2 areny. Společně s moderátorem Ondřejem Novotným a několika hosty v ní natočil dvouhodinové video nazvané Jediný rozhovor v životě. Diváci ho mohli za předplatné sledovat na platformě Herohero. Zaplatilo za něj zhruba 30 tisíc fanoušků. Takového počtu předplatitelů bylo na Herohero dosaženo vůbec poprvé.

Za Mikýřem stojí sehraný tým, který během jeho působení v Survivoru udržoval fanoušky na jeho sociálních sítích. Na pravidelných streamech probírali novinky v soutěži, přidávali vtipné příspěvky na Instagram a reagovali na přání diváků. Od skončení reality show Mikýř a jeho tým sbírají stále další úspěchy.

Zdroj: Forbes, Mikýřova úžasná pouť internetem

Oblíbené