Spojte se s námi


Reality show

V dalším ročníku Survivoru se můžeme těšit na lepší casting a změnu v přístupu Novy

Survivor 2024 nakonec skončil velkým úspěchem, nicméně nechybělo mnoho a mohl z tohoto ročníku být velký propadák. Nova tak zcela jistě bude muset zareagovat, aby úroveň této show ještě pozvedla.

Publikováno

dne

Survivor 2024 nakonec skončil velkým úspěchem, nicméně nechybělo mnoho a mohl z tohoto ročníku být velký propadák. Nova tak zcela jistě bude muset zareagovat, aby úroveň této show ještě pozvedla.

Úroveň castingu

Casting byl velkou slabinou letošní řady Survivoru, přičemž právě výběr soutěžících málem zlomil celé soutěži vaz. Tato řada bude totiž ikonická velkým počtem dobrovolných odchodů.

Přitom není pravda, že by na ostrově byli nezajímaví lidé. O zábavu se starala především čtveřice Mikýř, Pirát, Márty a Sebastian, ostatní nezůstávali pozadu. To stejné se dá říct o Lovcích, z nichž můžeme vypíchnout Bandurka, Tomáše Ryse nebo sportovně nadaného Filipa. A ať už byl Jack jakkoli nesnesitelný, i jeho účast byla ku prospěchu co se týče televizní zábavy.

Bohužel s odchody se spustila lavina, někteří se o porážku v duelu vyloženě snažili. Například odchody Filipa nebo Rachel působily až komicky.

Nova tak bude muset vynaložit větší úsilí při castingu a výběru soutěžících. Tomu jistě pomůže zkušenost z letošní řady. Doufejme, že se příští rok žádného odchodu, mimo zdravotní komplikace, již nedočkáme.

Survivor je show

Trvalo to dlouho, ale Nova už snad konečně pochopila, že i Survivor je show a diváci se u ní musejí také bavit. Zvlášť, když stopáž jednotlivých dílů je mimořádně dlouhá. Doposud byli tvůrci pořadu v tomto ohledu až zbytečně konzervativní, což se s účastí Mikýře změnilo.

Jasně, Survivor se nemůže tvářit jako ledajaká soutěž, i přestože by výše odměny pro vítěze k tomu mohla svádět. Jedná se o nejsledovanější reality show u nás, je plná napětí a zvratů. Je tedy jasné, že se do tohoto konceptu příliš nehodí člověk, který se soutěži jen vysmívá. Na druhou stranu by takového člověka měla vyloučit samotná kmenová rada nebo by se vůbec neměl dostat přes casting.

Pokud se už ale někdo takový do soutěže dostane, nemá smysl jej brzdit. O to se ze začátku snažila Nova, ale nepovedlo se jí to. Nebo spíše pochopila, že pokud se tomu nebude urputně bránit, mohou ze situace těžit obě strany.

To jde vidět na posledních dílech Survivoru i na dění po celé soutěži, kdy Nova zveřejňuje záběry, které z vysílání schválně vystřihla. A tato videa mají počet přehrání v řádech několika set tisíců. Symbióza Novy s Mikýřem pak nakonec způsobila, že se jedná o nejúspěšnější řadu Survivoru v Česku a na Slovensku.

Jaký bude tedy Survivor 2025?

Je jasné, že Survivor v dalším roce bude zábavnější, o drama a zvraty ale rozhodně nepřijdeme. Rovněž si myslím, že se dočkáme lepšího castingu, přičemž celebrity ve výběru stále zůstanou. Nechme se překvapit, kdo se do finálního výběru účastníků nakonec dostane, bude to jízda!

Zdroj: Redakce

Oblíbené