Spojte se s námi


Celebrity

Václav Neckář odhaluje své životní tajemství v nové audioknize plné hitů a vzpomínek

Legendární zpěvák Václav Neckář, ikona české hudby, přichází s autobiografií Všechny moje války ve formě audioknihy. Tato poutává audiokniha je namluvená hercem Jakubem Saicem a zahrnuje nejen příběhy z Neckářova života, ale i jeho 19 největších hitů kariéry. Ponořte se do světa hudební legendy a objevte doposud neznámé zážitky z jeho života a kariéry.

Publikováno

dne

Legendární zpěvák Václav Neckář, ikona české hudby, přichází s autobiografií Všechny moje války ve formě audioknihy. Tato poutává audiokniha je namluvená hercem Jakubem Saicem a obsahuje nejen příběhy z Neckářova života, ale i jeho 19 největších hitů kariéry. Ponořte se do světa hudební legendy a objevte doposud neznámé zážitky z jeho života a kariéry.

Václav Neckář, leganda, ikona, fenomén. Těmito slovy můžeme charakterizovat jednoho z nejvýznamnějších hudebních umělců v českém showbusinessu. Jeho význam se v české kulturní sféře těžko někdo vyrovná, a proto si jeho autobiografie zaslouží o to větší pozornost. Kniha Všechny moje války, kterou napsal spolu se svým bratrem Janem a editorem Janem Hlaváčem jim dohromady trvala 5 let. Kniha vyšla loni v nakladatelství Daranus

Letos se kniha dočkala své audiovizuální verze a namluvil jí herec Jakub Saic. Audiokniha obsahuje také 19 jeho největších hitů, což dodává audioknize speciální kouzlo.

O Václavu Neckářovi

Václav Neckář, narozený 23. října 1943 v Praze na Žižkově. Pochází z divadelní rodiny, což nastartovalo jeho uměleckou kariéru. Od mladého věku účinkoval na scéně Státního divadla Zdeňka Nejedlého v Ústí nad Labem. Studoval ale i klavír a zpěv. Pěvecký projev později studoval u profesora Karenina. Přes 4 roky se mu nepodařilo složi přijímací zkoušky na DAMU a roku 1962 se stal hereckým praktikantem a osvětlovačem v Divadle pracujících v Mostě. V březnu 1964 vyhrál konkurz do divadla Alfa v Plzni, kde se potkal s Bohuslavem Ondráčkem, Janem Schneidrem a Martou Kubišovou.

Roku 1965 přešel do pražského divadla Rokoko, kde se potkal s Waldemarem Matuškou a dalšími. Toto období dalo vzniku jeho prvního velkého hitu Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě. Neckář také účinkoval v Rokoku a tvořil další hity jako Ša-la-la-la-li a Stín katedrál. Jeho hereckého talentu si všiml Jiří Menzel a obsadil ho do hlavní role filmu Ostře sledované vlaky, který získal Oscara. V roce 1968 založil trio Golden Kids, které bylo velice úspěšné ale bohužel se rozpustilo kvůli zákazu činnosti Marty Kubišové.

Po rozpadnutí Golden Kids Neckář pokračoval ve své hudební kariéře s kapelou Bacily, kterou založil se svým bratrem a Zdeňkem Rytířem. Během 70 let se mu začal pomalu měnit repertoár k hloubavým baladám. Po roce 1989 založil spolu s bratrem vydavatelství Ne a Ne Records a začal se soustředit na výběrová alba a reedice.

Během roku 2002 prodělal mozkovou mrtvici a 2 roky se znovu učil mluvit, číst a psát. . V roce 2011 jeho filmová píseň Půlnoční měla obrovský úspěch a v roce 2012 vydal platinovou desku Dobrý časy.

V roce 2015 získal vyznamenání od prezidenta České republiky Milošem Zemanem. Při příležitosti jeho křtu nového alba o 8 let později ho Český rozhlas uvedl do Síně Slávy.. Tento rok také získal ocenění od nakladatelství Supraphon Legenda Supraphonu.

Své 80. narozeniny oslavil ve velkém stylu dvěma vyprodanými koncerty v divadle Hybernia, kde nechyběli přátelé jako Marta Kubošová, Jaromír Nohavica, Michal Malátný, Jindra Polák a mnoho dalších.

Václav Neckář o knize a audioknize

Práci na autobiografii začal v roce 2019 a její rozmanitost napovídá, že v zde najdeme mnoho nových informací o Václavovi. Neckář vypráví svůj příběh bez přikrašlování a s pokorou, kterou má po celou svou kariéru.

Nejtěžší bylo asi to samotné odhodlání k tomu, abych podobnou knihu dal dohromady. V podstatě mě k tomu dokopali Honzové. Tedy Honza Hlaváč a brácha. Snažil jsem se vzpomenout na dětství, na má první jevištní vystoupení v ústecké opeře, v plzeňské Alfě s Martou Kubišovou a Bobanem Ondráčkem, pak v pražském Rokoku s Vaškem Hybšem, Darkem Vostřelem, Mefistem a s Pepíkem Vobrubou, a následně s Golden Kids a Bacily. Společně mi během pěti let vzpomínání pomáhali právě zmínění Honzové. Při prohledávání našeho fotoarchivu jsme s bráchou našli spoustu téměř zapomenutých okamžiků, které se nám pak díky tomu zpětně vybavily,“ komentuje Václav Neckář.

Ohledně audioknihy Václav lituje že jí bohužel nemohl nahrát sám. „Jsem rád, že audiokniha díky Supraphonu vznikla. Jen mi je trochu líto, že jsem ji nemohl sám osobně natočit vzhledem k mému handicapu s řečí. Jakub Saic ji ale namluvil perfektně. Doufám, že si ji po kapitolách poslechnete a bude se vám líbit. Je to dlouhé vyprávění – 7 hodin a 12 minut, včetně písniček.“

Audiokniha je unikátním pohledem do života jedné z našich největších hudebních legend na české hudební scéně. Je to i poutavý zážitek pro fanoušky a provede je Neckářovým bohatým životem a kariérou.

zdroj: Supraphon a.s., vaclavneckar.cz

Oblíbené