Spojte se s námi


Ostatní

Charles Manson: Démon v lidské podobě. Vůdce sekty a vrah, který nezabíjel

Charles Manson byl americký zločinec a fanatik, jenž okolo sebe shromáždil oddané, kteří jeho jménem a rukou brutálně vraždili. Na vině byly drogy, volná láska a naprostá oddanost jeho věrných. A to natolik, že pobodali i těhotnou herečku Sharon Tate v osmém měsíci těhotenství a sedm dalších obětí.

Publikováno

dne

Charles Manson byl americký zločinec a fanatik, jenž okolo sebe shromáždil oddané, kteří jeho jménem a rukou brutálně vraždili. Na vině byly drogy, volná láska a naprostá oddanost jeho věrných. A to natolik, že pobodali i těhotnou herečku Sharon Tate v osmém měsíci těhotenství a sedm dalších obětí.

Charles Manson k nespoutanému životu, který přesně zapadl do éry hippies, spěl už od dětství. Svého biologického otce nikdy nepoznal, matkou mu byla teprve šestnáctiletá alkoholička Kathleen Maddoxová. Svého syna snad ani nepochovala, protože krátce po jeho narození ji zavřeli na pět let za loupežné přepadení.

Manson prohlašoval, že vězení mu byla domovem

To, že má syna, poznala Mansonova matka  jen díky porodu, víc ji nezajímal. Mansona převzali do výchovy strýc s tetou, ale bezúspěšně. Matčiny a možná i otcovy geny zapůsobily natolik, že už od svých třinácti let trávil většinu času v nápravných zařízeních. Stíhán byl za krádeže, podvody a padělání či ozbrojená přepadení. Také pásl prostitutky.

Na jaře roku 1967 ve svých dvaatřiceti letech vyšel z vězení San Pedro v Kalifornii. Pokud bychom spočítali jeho roky života, právě polovinu strávil v různých pasťácích, výchovných ústavech či ve vězení.

Kalifornské léto se stává v roce 1967 létem lásky

Konec šedesátých let se na americkém společenském životě podepsal. Mladí hýří nadšením, vyznávají volnou lásku, sex kvete na každém rohu, marihuanu si předávají z úst do úst. Na druhou stranu otcové a matky se zděšením pozorují, že jejich děti se zcela vymykají výchově a klidný rodinný krb, jež vyznávali oni, mladí zcela míjejí. Vítězí sexuální svoboda, proudy nových náboženství a rozkol mezi dětmi a rodiči.

Toho zcela přirozeně využívá Manson, krvavý kejklíř a psychopat

Umírá prezident Kennedy a za pár let jeho bratr. Zuří válka ve Vietnamu. Mladí šílí, jsou vzrušení, svobodní, ale neumějí volnost uchopit. V tom přichází Vyvolený. Charles Manson. Charismatický kriminálník, jenž svou výřečností dobude každého a hlavně každou. Rychle získává své přívržence. Konečně někdo, kdo má jasný cíl! Ostatní ho pokládají za svého boha a bezmezně mu věří.

Lídr zla toho beze zbytku využívá

Šíří kolem sebe auru svatého muže. Ale to mu nestačí. Pokládá se za reinkarnovaného Ježíše Krista. Schraňuje kolem sebe své první učedníky, aby jejich portfolio neustále rozšiřoval. Má neuvěřitelné empatické schopnosti, jež se zdají být nadpřirozené. Svou roli v tom samozřejmě hrají halucinogeny, zvláště LSD.

„Rodina Mansona“ (The Manson Family) zakrátko získává na 100 členů. Manson buduje dál svou image a na večírcích se seznamuje s primadonami a mezi jinými i slavnými Beach Boys. Téměř všichni mu podléhají. Svůj hlavní stan rozbalil na ranči Georga Spahna. Opuštěný tábor využívá pro svůj záměr.

„Dali jsme si stovky a stovky tripů. Cílem bylo zbavit se svého já, zbavit se sám sebe,“ vzpomínala v interview z roku 1993 Leslie Van Houtenová, jedna ze členek vnitřního kruhu, na dění na Spahnově ranči. „Někdy jsme na tripu inscenovali scénu ukřižování. Bylo to velmi realistické. Na konci, když Charlieho coby Ježíše sejmuli z kříže, říkal nám: „Umřel jsem za vás. Umřete i vy za mě?‘“ doplňuje ve stejném rozhovoru Patricia Krenwinkelová. Jenže Manson je opatrný, drogy neužívá vůbec nebo jen minimálně.

Manson stále sleduje své oddané a plánuje hrůzné pokračování

Nutí mladé ženy z „Rodiny“ k sexu se starým majitelem ranče. Tím se mu odplácí za ubytování zdarma. Zfanatizované ženy uposlechnou bez odmluvy.  Vůdce je zcela opanoval. Vzhlížely se v jeho očích. Mimochodem každá, se kterou spal, se cítila právě jako ta pravá vyvolená a krásná.

Beatles 22. listopadu 1968 vydávají Bílé album

Podle některých hudebních kritiků se jedná dokonce o psychedelické album. Toho se chytá Manson a vidí v písních zakódované proroctví o blížící se globální rasové válce.  „Rodina“ se začíná pod taktovkou vůdce připravovat na blížící se soudný den.

Léto 1969 se stává pomstou šíleného fanatika

„Rodina“ pozabíjela osm lidí. Mezi nimi i manželku polského režiséra Romana Polanského. Krásnou a nevinnou Sharon Tate, která čekala miminko. Byla v osmém měsíci. Přívrženci Mansona pronikli do luxusní rezidence na Cielo Drive a ubodali těhotnou herečku a její čtyři přátele. „Rodina“ zabila celkem osm lidí a byla podezřelá pro další dvě vraždy.

Kalifornii ovládl strach a paranoia

Vlasatí hippies neměli šanci se svézt, už si nestopli žádné auto. Policie se k nim začala stavět mnohem přísněji, až nepřátelsky. To vše měla na vině letní série brutálních vražd Mansonova kultu. Nicméně do Vánoc 1969 policie všechny vrahy uvěznila. Včetně Mansona, jenž nevraždil.

Kult květinových dětí vzal za své

Dlouhé vlasy, volná láska, život v komunitě, užívání LSD – to vše rázem  díky těmto hrůzným vraždám ukázalo na amorální a nebezpečný trend. Všichni zadržení dostali trest smrti. Jenže došlo ke změně zákona a trest smrti byl změněn na doživotí. Charles Manson byl taktéž odsouzen původně k trestu smrti, i když mu vyšetřovatelé neprokázali, že vraždil. Tragédie je známá pod názvem „Tate-La Bianca case“.

Je až nepochopitelné, že taková zrůda, jakou byl Manson, se stala dokonce popkulturním fenoménem!

Jeho písně hrály Guns’n’Roses. Jeho příjmení si vybral do svého pseudonymu rocker Marilyn Manson, vlastním jménem Brian Hugh Warner. Pseudonym nevznikl jen tak náhodou.  Je kombinací jména slavné americké herečky Marilyn Monroe a Mansona, který mu učaroval. Marilyn Manson se živil jako hudební skladatel, malíř, kytarista či spisovatel a se skupinou Eurythmics se stal tzv. „Temnou kulturou“ pop music. Navíc působil jako Antikrist. Byl zcela zasažen černou  duší Mansona.

Manson se stal v šedesátých letech ikonou zla

Nenechával v klidu novináře a byl vděčným soustem pro veřejnost, která ho ovšem odsoudila. Jenže lačnila po podrobnostech. Sám Manson o sobě na dotaz, kdo je, říkal: Nikdo.“ – „Nejsem nikdo,“ pokračuje po odmlce. „Jsem tulák, pobuda, jsem nákladní vlak a měch vína. A taky břitva, když se ke mně dostaneš moc blízko.“

Charles Manson zemřel 15.11.2017 ve vězení po dvanácti nevyslyšených žádostech o omilostnění ve věku 83 let.

Zdroj: Redakce, Wikipedia.org, reflex.cz, etema.cz

Oblíbené