Spojte se s námi


Ostatní

Krimi případy ze světa: Šílená Joanna Dennehy bodala své oběti na potkání a kradla jim psy

Představte si, že byste venčili svého psa a najednou by z auta vedle vás vyskočila žena s nožem v ruce a začala vás nemilosrdně bodat. Zdá se vám to jako zápletka z béčkového hororu? Bohužel se jedná o realitu. Pojďme si představit nejšílenější vražedkyni Británie.

Publikováno

dne

Představte si, že byste venčili svého psa a najednou by z auta vedle vás vyskočila žena s nožem v ruce a začala vás nemilosrdně bodat. Zdá se vám to jako zápletka z béčkového hororu? Bohužel se jedná o realitu. Pojďme si představit nejšílenější vražedkyni Británie.

Joanna Dennehy byla výbornou manipulátorkou již od dětství

V roce 1982 se ve Velké Británii narodila Joanna Dennehy, která se v budoucnu stala postrachem celé země. Ačkoliv pocházela z normální rodiny a měla stabilní zázemí a milující rodiče, stalo se z ní monstrum.

Její spolužáci ji popisují jako výbornou manipulátorku. Pokud jste někdy viděli film Protivný sprostý holky, Joanna Dennehy byla ztělesněním Reginy. Když jste byli jejími spojenci a přáteli, připadali jste si jako součást cool party, ale jakmile jste ji neposlechli, stali jste se jejím nepřítelem.

Mladá matka se sklony k alkoholismu

Již v 16 letech odešla z domova a nikdy se nevrátila. Až o celých 15 let později o ní mluvil celý svět. Psal rok 2013 a Johanna se vydala na desetidenní vraždící výpravu, která se stala známá jako Peterborough ditch murders (Vraždy v příkopech Peterborough).

Pojďme se ale vrátit zpátky k době, kdy odešla z domu. Od rodičů se totiž přestěhovala ke svému o pět let staršímu příteli, s kterým nedlouho poté otěhotněla. Jenomže role matky se jí nelíbila, začala stále častěji sahat po alkoholu, drogách a dokonce prohlásila, že by raději zemřela. 

Další těhotenství, nový partner a první zatčení

Nicméně již v roce 2005 porodila další dítě a stala se tak již dvojnásobnou matkou. Její partner ale nechtěl, aby jejich děti vyrůstaly v toxickém prostředí, a proto i s oběma dětmi odešel. Joanna ale nijak nestrádala a brzy si našla nového partnera.

2012: Joanna Dennehy má první potíže se zákonem

První problémy se zákonem měla Joanna v roce 2012, kdy byla zatčena za krádež. Odtud byla poslána do psychiatrické léčebny a byly u ní diagnostikovány antisociální a obsedantně kompulzivní poruchy. 

2013: Rok desetidenního vraždění

Již rok po propuštění psychiatrické léčebny se Joanna Dennehy utrhla ze řetězu a vydala se vraždit. Jejími oběťmi byli pouze muži, které si vybírala zcela náhodně a neměla žádný motiv.

Své oběti Joanna Dennehy napadala nožem a jejich těla následně pohazovala v příkopech v blízkosti Peterborough. Její řádění, které nebralo konce, naštěstí poměrně brzy přerušila policie. Nicméně spoušť, kterou po sobě zanechala, byla neuvěřitelná.

Inspirace? Joanna Dennehy chce překonat počet obětí Bonnie a Clyda

Jak sama u soudu později uvedla, chtěla se počtem obětí vyrovnat slavnému duu Bonnie a Clyde, kteří celkem zabili 9 lidí. Tento plán ji ale naštěstí nevyšel a na svědomí má smrt tří mužů, ačkoliv jich napadla celkem pět. 

Právě napadení těchto dvou posledních obětí zběsilé vražedkyně je skutečně bizarní. Při cestě z místa, kde se zbavila těla svých dvou obětí ji dělali společnost v autě Gary a Layton. Oba muži později u soudu uvedli, že je k pomoci s odklízením těl obětí donutila.

Nicméně to, co se cestou zpět událo, je skutečně neuvěřitelné. Když projížděli autem okolo náhodného muže, který venčil svého psa, auto přibrzdilo, Joanna z něj vyskočila a s nožem v ruce se na nic netušícího muže vrhla. 

To zopakovala ještě jednou, ale zatímco prvního muže bodla pouze dvakrát, toho druhého čtyřicetkrát a ještě mu ukradla psa. Je k neuvěření, že oba muži toto brutální napadení přežili.

Zatčení, flirtování a doživotní vězení

Přestože byla záhy poté zatčena a odsouzena na doživotí, při zatčení flirtovala s policisty, vtipkovala a z obvinění si nic nedělala.

Mohlo by se zdát, že příběh Joanna Dennehy je tímto u konce. Kupodivu tomu ale tak rozhodně není. Během pobytu ve vězení se pokoušela k sobě na návštěvy lákat různé muže a zabít je, později se zamilovala do své spoluvězeňkyně Hayley Palmer, kterou si dokonce chtěla vzít. Jenomže rodina její vyvolené s tímto sňatkem výslovně nesouhlasila, a proto se obě pokusily o sebevraždu. Neúspěšně. 

Po tomto činu byly odděleny a Joanna byla poslána do stejného vězení, kde si svůj doživotní trest odpykává další britská vražedkyně Rose West. Po propuštění Hayley Palmer na svobodu se jejich vztah nadobro rozpadl a Joanna si svůj trest odpykává na samotce, protože vyhrožovala tím, že zabije Rose West.

Joanna Dennehy je považována za nejnebezpečnější britskou vražedkyni a často je přirovnávána k monstru, které nemá soucit a slitování. Není divu, že o ní vznikla řada dokumentů.

Zdroje: AllThatInteresting.com, Wikipedia.org, NYPost.com, Lifee.cz

Oblíbené