Spojte se s námi


Celebrity

Začít taktizovat v úvodu soutěže je pozdě, říká finalistka Survivoru Veronika „Veve“ Přikrylová

V oblíbené reality show Survivor se v roce 2022 probojovala až do finále. Veronika Přikrylová, alias Veve, vzpomíná na své účinkování na opuštěném ostrově především v dobrém. V rozhovoru pro Frews pak zmiňuje, jaké nástrahy a krizové momenty na účastníky mohou čekat.

Publikováno

dne

V oblíbené reality show Survivor se v roce 2022 probojovala až do finále. Veronika Přikrylová, alias Veve, vzpomíná na své účinkování na opuštěném ostrově především v dobrém. V rozhovoru pro Frews pak zmiňuje, jaké nástrahy a krizové momenty na účastníky mohou čekat.

Fanoušci již netrpělivě čekají na začátek nové řady této oblíbené televizní soutěže. Survivor 2024 má premiéru 27. února, v této chvíli je oznámena pouze část účastníků, zejména z řad slavných osobností.

Na start nové řady se těší i Veronika Přikrylová, jež v Survivoru vystupovala pod přezdívkou Veve. „Sledování letošní řady Survivoru si nenechám ujít a budu sledovat epizody tak, jak mi to čas dovolí. Casting je zajímavý, mám v něm své oblíbence a těším se na jejich charakterový vývoj v průběhu hry a na to, jak budou fungovat v kmeni. První epizodu si nenechám ujít, mám již 27.2 zaznamenáno v kalendáři s upozorněním,“ zmiňuje finalistka soutěže.

Snový začátek vystřídá rychlé vystřízlivění

Bezprostředně po příchodu na ostrov čeká na soutěžící úžasné přivítání. Zcela jistě se dostaví euforie, což ze své zkušenosti potvrzuje i Veve. „První den v soutěži je kouzelný, naplnění Vašeho snu. Po nespočtu castingů, nevědomosti, zda-li se dostanete do užšího vyberu, po podepsání smlouvy, přijetí do destinace je to za Vámi a můžete si říct, dokázal jsem to, jsem tady, jdu hrát Survivor.“

Jak dlouho ale tento blažený pocit trvá? Obvykle přesně do první noci. „Největší reality check dostáváte v první noci, kdy je 90% pravděpodobnost deště, a zjišťujete, co je to opravdový diskomfort a probuzení se do rána, kdy už na vás nečeká snídaně, ale realita Vašeho nového života.“

Je tak jasné, že pro každého účastníka jsou klíčové hned první dny po příjezdu na ostrov. Právě zde může naplno rozehrát svou taktiku, navíc si kmeny staví přístřešek, jenž jim pomůže přečkat deštivé noci.

Kmeny se v prvních dnech moc nezastaví. „Kmen, který nevyhraje oheň je v obrovské nevýhodě. Nemůžete si vysušit boty, ohřát se po promrzlé noci, uvařit si rýži, bez ohně nemáte nic. Je potřeba se rychle rozkoukat, dát ruce k dílu téměř okamžitě, vymyslet jak si zvelebit tábor a postavit přístřešek,“ dodává Veronika Přikrylová.

Začít taktizovat hned po příjezdu na ostrov? To už je pozdě!

Reality show Survivor je oblíbená především pro strategie, jaké hráči při svém působení v soutěži využívají. Soutěž je tak plná intrik, nikdo zkrátka nikomu nemůže věřit. Někteří soutěžící ale třeba vůbec netaktizují, jiní se do hraní postupně pouštějí v průběhu soutěže. Dle úspěšné účastnice soutěže je to ale příliš pozdě.

„Začít taktizovat v úvodu soutěže je pozdě, začít musíte již na castingu. Co když člověk vedle vás bude vybrán do stejného kmene a vy jste se již svěřili s něčím, co by váš rival neměl vědět? Hra začíná daleko předtím, než vlastně začne. V průběhu soutěže nakládáte pouze s informacemi, co vám někdo sám sdělí nebo sdělí někomu jinému, sami zjistit nic nemůžete. Proto je ta soutěž unikátní. Můžete být kým chcete, pokud si vydržíte zachovat masku i v nejtěžších chvílích, a to jich pár bude,“ uvádí Veve svůj pohled na hraní této hry.

Taktizovat se dá několika způsoby. Velmi častým způsobem je členství v alianci, v soutěži není neobvyklé ani členství v několika aliancích. Veve se zmínila i o důležitosti členství v alianci. „Za mě je nevytvořit si alianci téměř nemožné. Aliance jsou také vaši přátelé, kteří suplují rodinu a blízké, které jste zanechali tisíce kilometrů daleko. Někdy vám pár vlídných slov a pocit, že s vámi někdo stojí, dokáží zlepšit cely průběh soutěže.“

Survivor je emoční jízda

Účastníky v čele se Sebastianem Navrátilem, Martinem Mikyskou, Rachel Karnižovou nebo Samuelem Krištofičem čeká pár desítek krušných dnů na ostrově. A i přes všechny krizové momenty půjde o neskutečný zážitek. „V soutěži jsem byla ráda každý den. I v ty nejhorší chvíle jsem si položila otázku ‚Byla bys raději doma na gauči? Ne, tak zatni!‘ „ potvrzuje Veve.

I přesto na účastníky čeká několik chvílí, které s jejich emocemi zamává. Stejně tak tomu bylo i u Veve před dva roky. „Nejtěžší moment pro mě byl vyřazení mé nejlepší kamarádky Aylin, se kterou jsme měly takovou přirozenou alianci od samého začátku. Dále bylo nepříjemné každé zranění, ne z důvodu bolesti, ale co kdyby se stalo něco vážnějšího a já musela soutěž opustit. To by mi zlomilo srdce.“

Na druhou stranu tyto negativní zážitky v konečném důsledku převáží pozitiva. „Nejvíce jsem si užívala každé vítězství, jak kmenové, tak osobní. To jsou totiž impulzivní momenty, kde nikdo nehraje strategicky a je to čisté štěstí. Spoustu nových zážitků a možností také přináší odměny. Nejen, že se najíte, ale dostanete nové vjemy z míst, kde jste nebyli a nemusíte být v táboře.“

V případě Veve nelze nezmínit ani finále. „Poslední dvě židle a jsem tam já, je hotovo. Historie se ptá pouze na vítěze, ale v Survivoru tomu až tak není. I být finalista se celkem počítá (smích).“

Survivor přináší mnoho nového

Stejný šok, jaký zažívají účastníci první dny na ostrově, zažijí i po návratu do České republiky. „Odnesla jsem si jednu věc, která se jen tak nepoštěstí, a to je zažít hlad. Na tento pocit nikdy nezapomenu. Taky člověk zjistí, jaké to je vážit si věcí, co máme, a hlavně jídla. Po těch dvou letech už to trochu vyprchalo, ale první půl rok jsem nebyla schopna něco nedojíst, nebo dále nezužitkovat. Potom to bude asi nespočet jizev na těle, ale také pár kamarádů. A taky to, že když se mi chce, tak dokážu opravdu hodně věcí,“ vzpomíná na soutěž a na dny po návratu Veronika Přikrylová.

A šla by do toho Veve s odstupem času znovu? Jak se zdá, příliš by neváhala. „Pokud bych dostala možnost znovu jít do Survivoru, tak bych ji využila. Navíc s již načerpanými zkušenostmi by to bylo o dost zajímavější,“ uzavírá Veronika Přikrylová, jež znají fanoušci pod přezdívkou Veve.

Již od 27. února můžeme sledovat, zda některá z účastnic dokáže Veve napodobit a probojovat se do finále Survivoru. Zatím vše nasvědčuje, že půjde o zajímavou podívanou!

Oblíbené