Spojte se s námi


Kultura

Neuvěřitelná síla Stranger Things. Píseň z roku 1985 dobývá žebříčky

Publikováno

dne

Stranger Things se bezesporu zapíše do dějin jako jeden z nejvíce kultovních seriálů. Jeho sledovanost láme rekordy a nejen to. Má vliv také na hudební žebříčky, což nyní skvěle potvrzuje hit Kate Bushové z roku 1985.

Stranger Things je velmi populární seriál, na Netflixu láme jeden rekord za druhým. Děj série je situován do minulého tisíciletí, čemuž odpovídá i hudba, která dění doprovází. Stává se tak, že již téměř zapomenuté hity bodují v žebříčcích.

Nyní se to děje tak, jako ještě nikdy dřív. Píseň Running Up That Hill, kterou v roce 1985 vydala anglická zpěvačka Kate Bushová, se totiž stala britským singlem číslo 1.

Aby toho nebylo málo, Bushová tak je podle serveru Vulture v 63 letech nejstarší ženou na vrcholu žebříčku, přičemž nikdo neměl mezi singly číslo 1 na žebříčku takový rozestup. Před 44 let dobyla britský žebříček se skladbou Wuthering Heights.

Mimo jiné skladba Running Up That Hill překonala slavnou píseň Last Christmas od Wham. V čem? Žádná píseň tak dlouho nečekala na to, aby ovládla britský žebříček.

Bushová přitom slavila už to, když se na začátku týdne dostala její píseň na druhé místo. Je totiž nadšená, že její hit rezonuje po tolika letech od vydání mezi mladou generací.

Píseň Bushové však nezáří jen ve Velké Británii. Ke dni 8. června byla na 8. místě v žebříčku Billboard Hot, kde v roce 1985, kdy vyšla, držela nejlépe 30. pozici. Je to vůbec poprvé, co se v nějakém žebříčku v USA dostala píseň anglické zpěvačky do první desítky.

Bushová mimo jiné podotkla, že je sama velkou fanynkou seriálu Stranger Things. Proto už se nemůže dočkat, až bude zveřejněn zbytek druhé série.

Zdroj: Spotify, The Guardian, Vulture

Oblíbené