Spojte se s námi


Cestování

Nejpřátelštější země světa? S přehledem vyhrála Jihoafrická republika, Česko skončilo dvanácté

Podle výsledků průzkumu společnosti Remitly je nejpřátelštější zemí světa Jihoafrická republika. Podle jakých kritérií byl tento žebříček sestaven a jaké státy obsadily první desítku?

Publikováno

dne

Podle výsledků průzkumu společnosti Remitly je nejpřátelštější zemí světa Jihoafrická republika. Podle jakých kritérií byl tento žebříček sestaven a jaké státy obsadily první desítku?

Jak probíhal výzkum?

Výzkumu se zúčastnilo celkem 3 000 lidí z celého světa. Jejich úkolem bylo odpovídat na otázky typu: 

 • Dělám si často čas na druhé?
 • Je pro mě důležité, aby se lidé okolo mě cítili příjemně?

U každé otázky bylo možné označit, do jaké míry s ní souhlasíte. Čím vyššího skóre lidé v testu dosáhli, tím byli považováni za přátelštější. Seznam otázek byl totiž sestrojen tak, aby ukazoval na to, jak moc si bude cizinec v dané zemi připadat vítaný. A aby se z toho také následně dala vyvodit nejpřátelštější země světa.

Chcete se odstěhovat do zahraničí? Vyberte si z následujících zemí

Toužíte po tom, zapustit své kořeny v cizí zemi, ale máte obavy z toho, jak vás místní přijmou mezi sebe? Podle společnosti Remitly vás s otevřenou náručí přijmou v následujících státech:

 1. Jihoafrická republika
 2. Řecko
 3. Chorvatsko
 4. Mexiko
 5. Švédsko
 6. Austrálie
 7. Kanada
 8. Německo
 9. Estonsko 
 10. Belgie
 11. Španělsko
 12. Česká republika

Jihoafrická republika

Tato země získala působivých 34,63 z celkových 40 možných. V její prospěch, kromě přátelských místních, hrají také nízké životní náklady, nádherná fauna a flóra a celkem 11 úředních jazyků. Právě JAR se tak může pyšnit titulem nejpřátelštější země a šance, že si zde najdete nové přátele, se kterými se snadno domluvíte, je tedy poměrně vysoká.

Řecko

V závěsu za Jihoafrickou republikou se s 33,71 body umístilo Řecko. Slunný evropský stát je spojen s výrazem “filoxenie”, jenž znamená pohostinnost. Řekové se rádi socializují, jsou extrovertní a často se scházejí s rodinou i přáteli. 

Chorvatsko

Třetí příčku v žebříčku nejpřátelštějších zemí obsadilo se skóre 33,5 Chorvatsko. O tom, že chorvatské obyvatelstvo je milé a přátelské, se nemusíme nijak zdlouhavě rozepisovat. Přece jen se jedná o jednu z nejoblíbenějších prázdninových destinací Čechů.

A jak si vedla Česká republika? Naše země získala 32,36 bodů a jen o zlomek zaostala za Španělskem. Překvapivé je, že daleko za naší zemí skončilo Finsko, které je dlouhodobě považováno za nejšťastnější zemi světa.

Zdroje: Remitly.com, Redakce

Oblíbené