Spojte se s námi


Filmy a seriály

Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera trhá rekordy! Sledovanější v samotné historii Netflixu byla pouze čtvrtá série Stranger Things

Publikováno

dne

Minisérie Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera je opravdovým úkazem. Příběh amerického sériového vraha zaujal masy lidí a na Netflixu trhá rekordy. Dostal se dokonce do popředí v celé historii této platformy.

Je to již pět týdnů od doby, co přišla na svět dokumentární série Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera. Ta okamžitě začínala nabírat na popularitě, což se asi příliš neočekávalo.

Mnozí totiž Dahmera neznali a když zjistili, jakým způsobem své oběti usmrcoval, začal je jeho příběh zajímat. To se ovšem nelíbilo rodině obětí, které k seriálu prý nedaly souhlas a příběh Dahmera se jej snaží vykreslit v lepším světle.

Netflixu se ovšem rozhodně musí líbit čísla minisérie. Za necelý měsíc má totiž 824 zhlédnutých hodin, díky čemuž se v historických tabulkách platformy dostal na druhé místo.

Ovšem pouze v tabulce anglicky mluvených seriálů. A komu patří první příčka? No přeci čtvrté sérii Stranger Things, ta má 1,35 miliardy odsledovaných hodin.

Pokud by se Stranger Things braly jako celek a ne dle sérií, byla by čísla v bližších měsících či letech v podstatě nepřekonatelná. Netflix ale počítá sledovanost zkrátka po sériích.

Oba zmiňované seriály (popřípadě série) vyšly v posledních měsících, na čemž lze sledovat, že s úpadkem předplatitelů na Netflixu to zas tak horké není.

Zdroj: Netflix, Filmtoro, CSFD

Oblíbené