Spojte se s námi


Lifestyle

Jak udržet jiskru v dlouhodobém vztahu? Držte se následujících tipů

Máte pocit, že jste si s partnerem zevšedněli? Stala se z vašeho společného soužití rutina a časy, kdy se vám podlamovala kolena pokaždé, když jste svou lepší polovinu spatřili, jsou nadobro pryč? Nenechte jiskru zcela uhasnout a proměňte ji opět v oheň.

Publikováno

dne

Máte pocit, že jste si s partnerem zevšedněli? Stala se z vašeho společného soužití rutina a časy, kdy se vám podlamovala kolena pokaždé, když jste svou lepší polovinu spatřili, jsou nadobro pryč? Nenechte jiskru zcela uhasnout a proměňte ji opět v oheň.

Plánujte si společná rande

Vzpomínáte si, když jste se těšili na každé rande? Byli jste nervózní ze setkání, následně jste se nemohli nabažit jeden druhého a nechtělo se vám po skončení schůzky odloučit? To, že spolu žijete a potkáváte se každý den, neznamená, že byste měli zanevřít na schůzky. Plánujte si rande a pravidelně si společně vyjděte do restaurace, na piknik či třeba na společnou procházku.

Najděte kompromis v ložnici

Po letech společného soužití může vášeň pohasnout a společně strávené chvíle v ložnici se mohou změnit v nudnou rutinu. Nedovolte, aby vás sex nudil. Nebojte se s partnerem mluvit otevřeně, flirtujte s ním a rozhodně se nevyhýbejte společně stráveným chvílím v peřinách.

Když vás něco trápí, svěřte se

Měli jste blbý den v práci? Naštval vás váš šéf? Nebo vás snad vytočil partner? Podělte se o své trable se svou druhou polovičkou. Zejména tehdy, kdy vás něčím vytočil on sám. Čím déle budete předstírat, že se nic neděje, tím vám bude hůř.

Jakmile se svěříte partnerovi s tím, co vám na něm vadí, můžete najít řešení společně. V případě, že jste měli den blbec a chcete se svěřit, váš partner vám jistě rád bude dělat posluchače.

Nebraňte se společným dobrodružstvím

Přemýšlíte občas nad tím, že se ve vašem vztahu vlastně nudíte a nic vás již nedokáže překvapit? Podnikněte společně ve dvou něco, co vás sice trochu děsí, ale vždy jste to chtěli vyzkoušet. Nemusí se nutně jednat o bungee jumping, ale společně se můžete vydat třeba na vodu, zajít si na střelnici, zapsat se na hodiny společenského tance, nebo třeba vyzkoušejte párovou jógu. Aktivit, které můžete společně podnikat, existuje nespočet.

Odložte na chvíli telefony

Trávíte spolu dost času, ale většinu z toho jste na telefonu? Páry, které spolu tráví méně času například kvůli pracovnímu vytížení, si dobře uvědomují, že společně strávený čas je za odměnu a měl by být tráven kvalitně.

Inspirujte se touto filozofií a snažte se čas, který máte jen sami pro vás dva, skutečně trávit kvalitně a být v přítomném okamžiku. Ticho nemusíte vyplňovat slovy, ale úplně postačí, když si budete plně uvědomovat přítomnost toho druhého a třeba jen společně popíjet kávu.

Nezapomínejte na drobnosti a dobré skutky

Ve vztahu je důležité, aby ten druhý věděl, že vám na něm záleží. Proto nepřestávejte svou druhou polovičku překvapovat milými vzkazy, SMS zprávami, malými dárečky a podobně. Také pro něj čas od času udělejte něco milého. Uvidíte, že drobnosti a dobré skutky vás nebudou nic stát, ale vašemu partnerovi udělají obrovskou radost.

Zdroje: Marianne, Insider

Oblíbené