Spojte se s námi


Reality show

Finalisté Survivoru: Ohlédnutí za jejich herními tahy

Finále letošního ročníku reality show Survivor se na televizních obrazovkách objeví v úterý 18. června. Probojovala se do něj trojice hráčů – tvůrce zábavných videí Mikýř, cestovatel Martin Carev a programátorka Nikola Kabátová. Každý na ostrově zvolil jinou strategii. Připomeňme si jejich putování hrou.

Publikováno

dne

Finále letošního ročníku reality show Survivor se na televizních obrazovkách objeví v úterý 18. června. Probojovala se do něj trojice hráčů – tvůrce zábavných videí Mikýř, cestovatel Martin Carev a programátorka Nikola Kabátová. Každý na ostrově zvolil jinou strategii. Připomeňme si jejich putování hrou.

Mikýř si Survivor zpočátku podmanil

„Sleduji to kvůli Mikýřovi,” píše se po celou dobu trvání hry v komentářích na sociálních sítích. Má mnoho věrných fanoušků. Začátky hry zpestřil tetováním s úkoly, které postupně plnil. Vyrobil si také například dřevěné žabky nebo telefon. Na rozhovory před kameru chodil jako Gandalf s dřevěnou holí. V další fázi hry ale podobné žertíky upozadil.

Jeho silnou stránkou byly souboje o individuální imunity. Často se mu hodila schopnost nepřerušovaného soustředění a rovnováhy. Po promíchání kmenů utužil svoje spojení s MMA bojovníkem Pirátem. Získal do své aliance nové členy a dle mnohých měl v kmeni vůdčí pozici. Díky imunitám rozhodoval o tom, kdo půjde do vyřazovacích duelů. To dotyčným většinou oznamoval dopředu. Podmaňoval si hráče svou vysokou emoční inteligencí a upřímností.

Zdálo se, že jediným zaškobrtnutím bude dramatická hádka s Jackem, kvůli které byl téměř vyloučen. Po sloučení si ale znepřátelil tanečníka Mártyho, když hlasoval pro vyřazení jedné z jeho spojenkyň. Pomsta na sebe nenechala dlouho čekat, Márty na svou stranu získal Piráta a pokusili se Mikýře dostat z ostrova. Tehdy podruhé ztratil nadhled. Nakonec se před vypadnutím zachránil vyhraným duelem a dostal se až do finálové trojky.

Martin Carev byl dlouho neviditelný

Narozdíl od Mikýře na sebe Martin Carev až do sloučení nepoutal téměř žádnou pozornost. „On tam pořád je? Hodina dvacet, skoro celý díl pryč, a zatím ani jednou nemluvil,” popisovali jeho účast diváci. Zdálo se, že mezi hráče nezapadl. Jednou byl už blízko odchodu. Zachránil ho náhlý zvrat – druhé promíchání kmenů, díky kterému tiše získal důvěru několika hráčů.

Tanečník Márty byl přesvědčený o Martinově loajalitě. Jeho tahy ale pochopil špatně. Martin po sloučení využil příležitosti a po Pirátově zradě se přidal k Mikýřově nové alianci. Mártyho s Pirátem oklamal, aby se jich postupně mohli zbavit. Přes Martina také celá aliance pracovala s Bandurkem. Vyprávěl mu falešný příběh o imunitě, aby jim vyšel tah na kmenové radě.

Vyniká ve skládačkách a paměťových úlohách. Po sloučení jako jediný vyhrál více než jednu imunitu. Najednou jako by se na ostrově dokázal uvolnit. Promluvil i o svých myšlenkách o projevování emocí, které v sobě měl dlouhou dobu zablokované. Získal rázem více sympatií. Mikýřovi i Nikole byl oddaný až do finále.

Nikola měla silnou alianci

Nikola byla od začátku schopná navazovat spojení se silnými hráči. V první fázi hry byla součástí velké aliance s favority Jakubem Bínou, hasičem Filipem a trenérkou Janou. S Janou se pak spojily také s Pirátem a Mikýřem. Po zradě Piráta Mikýř porazil Janu v duelu a Nikola tak přišla o nejbližšího člověka ve hře.

Nepřišla ale o Mikýřovu přízeň. Společně vyhlasovali Mártyho, kterého Nikola ještě následně porazila ve vyřazovacím duelu. Prezentovala se jako největší fanoušek Survivoru z letošního ročníku. „Zná snad i jména psů všech účastníků amerických a australských sérií,” řekl o ní po vypadnutí Márty v podcastu Divočina z ostrova. Do všech soubojů dávala všechno, co měla. V posledním z nich bojovala i přes silné krvácení z palce ruky.

Nejlépe ze všech dokázala rozdělávat oheň. Na nekomfort na ostrově si snad ani jednou nestěžovala. Survivor je pro ní splněný sen. Ve hře zůstává jako poslední žena a poslední členka původního kmene Lovců.

Zdroj: TV Nova

Oblíbené