Spojte se s námi


Filmy a seriály

Druhý červnový týden na Netflixu přinese Bridgertonovi, Tour de France i dokument o slavné armádě

Již tento týden se konečně dočkají druhé části třetí série fanoušci seriálu Bridgertonovi. Než ovšem budou dostupné, co takhle si pustit druhou sérii o cyklozávodě Tour de France nebo dokument o fascinující terakotové armádě?

Publikováno

dne

Již tento týden se konečně dočkají druhé části třetí série fanoušci seriálu Bridgertonovi. Než ovšem budou dostupné, co takhle si pustit druhou sérii o cyklozávodě Tour de France nebo dokument o fascinující terakotové armádě?

Čekání na Bridgertonovi je konečně u konce!

Netflix si pro své předplatitele i na druhý červnový týden přichystal atraktivní nabídku pořadů. 13. června 2024 budou mít fanoušci Bridgertonových konečně možnost dokoukat druhou část třetí série. Ta se točí zejména okolo Penelope a Colina a jak bývá zvykem, děj byl přerušen v tom nejlepším.

Nyní zbývají již poslední čtyři díly této série a přestože všichni víme, jak to celé skončí, nic nás neodradí od toho, abychom toto romantické drama dokoukali.

Tour de France: Nejdrsnější cyklozávod na světě bez příkras

Již 29. 6. 2024 odstartuje 111. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu na světě. Z Florencie vyrazí jezdci na cestu napříč Itálií a Francií a 21. července slavnostně dorazí do Nice. Z důvodu konání letní olympiády výjimečně nebudou jezdci finišovat v Paříži. I tak ale na diváky čeká parádní podívaná, ve které nebudou chybět pády, těsné dojezdy, spolupráce, pot a slzy. 

Zajímá-li vás, jaké to je v zákulisí tohoto slavného závodu a co vše musí jezdci podstoupit, nenechte si ujít druhou řadu dokumentárního seriálu Tour de France: Bez příkras. Můžete se těšit na rozhovory s jezdci, trenéry a dalšími členy realizačního týmu a nahlédnout hned do několika stájí.

Prohlubte své znalosti o slavné terakotové armádě

Hrobku prvního čínského císaře střežily tisíce terakotových vojáků. Každý z nich byl jedinečný a doprovázel vládce na jeho poslední cestě. Kolik toho o této slavné armádě víte? 

Terakotová armáda je součástí jednoho z největších mauzoleí světa a skládá se z více jak 8000 válečníků, kteří jsou vyrobeni z pálené hlíny.

Objevena byla náhodou před 50 lety a do dnešních dob se jedná o jeden z nejvíce fascinujících objevů. Chcete-li si prohloubit své znalosti o této neuvěřitelné armádě, nenechte si ujít dokumentární film Tajemství terakotových válečníků, jenž bude na Netflixu k vidění od 12. června 2024. 

Který pořad si tento týden nenecháte na Netflixu ujít? 

Zdroje: YouTube.com, Netflix.com, CSFD.cz, Wikipedia.org, Redakce

Oblíbené