Spojte se s námi


Novinky

Babiš musí podstoupit vyšetření v IKEM, ruší tak schůzku s Orbánem

Bývalý premiér Andrej Babiš musí podstoupit vyšetření v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kde se lékaři budou snažit odhalit příčinu jeho špatného zdravotního stavu.

Publikováno

dne

Bývalý premiér Andrej Babiš musí podstoupit vyšetření v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kde se lékaři budou snažit odhalit příčinu jeho špatného zdravotního stavu.

V posledních týdnech se znatelně zhoršil zdravotní stav Andreje Babiše, který v polovině března dokonce musel být v IKEM hospitalizován. Sám bývalý premiér zhoršení svého zdraví přisuzoval neúměrnému pracovnímu vytížení a velkému tlaku.

Nyní se Babiš musí do IKEM vrátit, jelikož ho zde čeká vyšetření, kde by se měli lékaři pokusit odhalit příčinu jeho špatného zdravotního stavu. To nabourá jeho plánovaný program, neboť bude muset zrušit svou schůzku s Viktorem Orbánem.

„Já se cítím dobře, ale lékaři by rádi zjistili, co bylo příčinou toho mého stavu, kdy jsem ztratil vědomí a zablokovalo se mi tenké střevo. Dopadlo to dobře, nebyl jsem na operaci, ale lékaři trvají na nějakých dalších vyšetřeních v IKEMu,“ komentoval dle Novinek aktuální situaci Andrej Babiš.

Andrej Babiš měl naplánovanou cestu do Maďarska, aby předsedovi tamní vlády Orbánovi oplatil jeho podporu u parlamentních voleb. Maďarsko aktuálně čelí kritice kvůli neutrálnímu postoji k válce na Ukrajině. I o tom by pravděpodobně Babiš s Orbánem jednali.

„Že Maďarsko nechce rozdávat zbraně, tak je to jejich rozhodnutí. Mají před volbami, na Ukrajině je velká maďarská menšina, takže je to takový specifický vztah, ale Maďarsko určitě nezablokovalo žádné rozhodnutí EU nebo NATO,“ uvedl k této otázce Babiš.

Babiš měl větší zdravotní problémy už 11. března, kdy jej převezla sanitka do nemocnice. Po jídle se mu udělalo nevolno, ztratil vědomí a kolegové mu museli poskytnout první pomoc. Po týdnu byl propuštěn s tím, že je u něj potřeba udělat další vyšetření.

Zdroje: Radiožurnál, Novinky

Oblíbené