Spojte se s námi


Novinky

V Česku koronavirus výrazně oslabil, celosvětově ale láme rekordy

Publikováno

dne

Zatímco v České republice se nám daří koronavirus poměrně držet na uzdě, když v pondělí přibylo „pouze“ necelých 7 tisíc nových případů, tak celosvětově láme pandemie koronaviru rekordy, když už o Štědrém dni přibylo skoro jeden milion nových případů. Tato hranice pak byla výrazně překročena včera.

První všední den po vánočních svátcích přinesl ohromný nárůst nových případů koronaviru, který se nakonec zastavil na čísle 1 449 269, což je celosvětově nejvyšší číslo od začátku pandemie.

Krom evropských zemí (Velká Británie, Španělsko, Itálie a Francie) bojují s koronavirem především v USA, kde je již delší dobu nejvíce nových případů vůbec.

Pandemii koronaviru u nás se však poměrně podařilo dostat do nízkých čísel i přesto, že nebyla zavedena žádná velká opatření, jako tomu bylo u našich sousedů v Rakousku či na Slovensku.

Na Štědrý den a také v sobotu a v neděli přibylo dohromady okolo 5 tisíc nových případů. V pondělí pak už téměř 7 tisíc. Plně očkovaných je již přitom 63 % lidí v ČR.

Pozitivní zprávou je určitě to, že počty úmrtí se vzhledem k rekordním pozitivním případům drží velmi nízko a oproti předchozím vlnám je více jak o polovinu menší počet ztrát na životě.

V následujících dnech se pak dá očekávat i další snižování těchto statistik, když k tomu samozřejmě výrazně napomůže i očkování. Třetí dávkou se u nás naočkovalo už na 2,2 milionu lidí.

Zdroj: Seznam, Our World in Data

Oblíbené