Spojte se s námi


Novinky

Žebříček deseti nejlepších českých seriálů

Tip na dobrý český seriál je občas velice těžké získat. Proto Vám přinášíme žebříček deseti nejlepších českých seriálu, které byly natočeny v posledních dvaceti letech.

Publikováno

dne

Tip na dobrý český seriál je občas velice těžké získat. Proto Vám přinášíme žebříček deseti nejlepších českých seriálu, které byly natočeny v posledních dvaceti letech.

10.místo: Případ Roubal

Seriál Terezy Kopáčové byl natočen v roce 2021, tentýž rok byl uveden i na platformě Voyo. Seriál je velice kvalitně natočený, díky brilantním výkonům Hynka Čermáka a Dagmar Havlové navíc působí pro diváka uvěřitelně.

9.místo: Polda

Polda je jeden z nejsledovanějších seriálů, čemž svědčí i šest natočených řad. V hlavní roli se objevuje David Matásek, který podal skvělý výkon. Role režiséra se ujal Jaroslav Fuit.

8.místo: Kukačky

První řada seriálu Kukačky měla ohromný úspěch, to samé se bohužel o té druhé říci nedá. V hlavních rolích se objevili David Novotný, Sabina Remundová, Marek Adamczyk a Marta Dancigerová. Kamerově to bylo natočeno perfektně.

7.místo: Guru

Druhý projekt platformy Voyo vznikl v lednu 2022 podle skutečných událostí. Hlavní roli ztvárnil Vojtěch Kotek, ten podal bezvadný výkon. Díky kvalitní režii se Guru stal velice úspěšný seriál.

6.místo: Sever

Jeden z dalších povedených seriálů České televize byl natočen v roce 2019 a odvysílán na podzim 2019. V hlavní roli se objevil Štěpán Benoni a Jiří Mádl. Oba dva hráli kriminalisty, kteří vyšetřovali korupci. Sever byl mezi lidmi velice úspěšný.

5.místo: Dabing street

Komediální seriál byl natočen Petrem Zelenkou podle jeho divadelní hry pro Dejvické divadlo. Děj vypráví příběh dabingového studia, které zdědila jedna z hlavních postav v podání Kláry Melíškové. V dalších rolích se objevili například: Tereza Ramba, Václav Neužil, Miroslav Krobot a Marek Adamczyk. Projekt se stal jedním z nejlepších seriálů roku 2018.

4.místo: Čtvrtá Hvězda

Legendární duo Petr Kolečko a Jan Prušinovský natočilo pro ČT jeden ze svých nejúspěšnějších seriálů Čtvrtou hvězdu. Seriál se ihned stal hitem, po devíti letech patří stále k nejpovedenějším seriálům.

3.místo: Chlap

Bronzové místo v našem zebřičku získává Chlap, který je velice kvalitně natočen, má kvalitní scénář i skvělou režii. Hlavní roli perfektně ztvárnil slovenský herec Tomáš Maštalír. Seriál je velice kvalitně hodnocen i na ČSFD. Za rok 2022 patří k nejlepším seriálům roku.

2.místo: Most

Jeden z nejlépe natočených seriálů natočilo opět duo Prušinovský a Kolečko. Seriál nečekaně vyletěl na jaře 2019, kdy se seriál stal hitem. Hlášky seriálu jsou hitem, díky Mostu se proslavil především herec Martin Hofman.

1.místo Případy prvního oddělení

Nejlepší seriál posledních let vznikl v roce 2014 a už tehdy se stal nejpopulárnějším seriálem roku. Díky tomu byly natočené další tři řady. Tento seriál měl kvalitní režii, casting, obsazení i scénář. V hlavní roli se objevili: Ondřej Vetchý, Miroslav Hanuš, Bolek Polívka, Miroslav Vladyka, Juraj Loj a Barbora Bočkova.

Zdroje: čsfd.cz a fdb.cz

Oblíbené