Spojte se s námi


Cestování

Tipy na výlet: Budapešť je město, které vás okouzlí svou atmosférou, jídlem i architekturou

Hlavní město Maďarska si vás získá lahodnou kuchyní, lázeňskými komplexy, všudypřítomnými kavárnami, architekturou i atmosférou. Podlehněte kouzlu Budapešti a projděte si ji křížem krážem. Víme o místech, která při svých procházkách rozhodně nesmíte minout.

Publikováno

dne

Hlavní město Maďarska si vás získá lahodnou kuchyní, lázeňskými komplexy, všudypřítomnými kavárnami, architekturou i atmosférou. Podlehněte kouzlu Budapešti a projděte si ji křížem krážem. Víme o místech, která při svých procházkách rozhodně nesmíte minout.

Budova parlamentu

Začneme rovnou tou nejikoničtější stavbou ve městě. Budova parlamentu je vskutku majestátní a je možné si ji prohlédnout nejen zvenčí, ale zavítat i do jejích vnitřních prostor.

Rybářská bašta

Další nepřehlédnutelnou stavbou je Rybářská bašta. Nachází se v blízkosti Matyášova chrámu a rozhodně ji nemůžete minout.

Gellértova hora

Milujete Marvelovky a nenechali jste si ujít ani Black Widow? To pak tuto horu zcela jistě znáte. Přivstaňte si a užijte si nerušený výhled na město. 

Řetězový most

Další z dominant hlavního města Maďarska je také nejstarší most vedoucí přes Dunaj. Jedná se o Řetězový most, který v minulosti spojoval obě města. Budapešť totiž vznikla spojením Budy a Peště.

Lázně

Při návštěvě Budapešti musíte zavítat alespoň jednou do lázní. Garantujeme vám, že u jedné návštěvy ale zdaleka neskončíte. Které lázně navštívit? Rozhodně ty nejznámější: Széchenyi. Jsou obrovské, nádherné a bez problému v nich dokážete strávit celý den.

Metro

Zdá se vám doporučení, že musíte ve městě zažít jízdu metrem, poněkud zvláštní? Věřte nám, své jízdy nebudete litovat. Maďarské metro totiž patří k těm nejkrásnějším na světě. 

Markétin ostrov

Multifunkční ostrov na Dunaji slouží sportovcům i milovníkům pikniků. Na Markétině ostrově se nachází překrásná japonská zahrada, Vodárenská věž či například termální hotely. Večer se na ostrově scházejí turisté i místní, aby si vychutnali pohled na zpívající fontánu. 

Velká tržnice

Spojením nádherné architektury a skvělého jídla je Velká tržnice. V ohromné budově se nachází tržiště i stránky s občerstvením.

Karaván

Patří street food k vašim oblíbeným kratochvílím? Při procházce městem zavítejte do Karavánu. Jedná se o pouliční občerstvení s hipsterskou atmosférou. Cestou se můžete podívat také na Velkou synagogu, která se nachází nedaleko.

Boty na břehu Dunaje

Budapešť má bohužel i svou temnou stránku. Aby se na období holocaustu nezapomnělo, vznikl ve městě netradiční památník: Boty na břehu Dunaje. Ty slouží jako památka obětem druhé světové války. Ženy, muži i děti byli seřazeni na břehu Dunaje a bez lítosti zastřeleni. 

Při svých toulkách Budapeští určitě narazíte na řadu dalších půvabných zákoutí a zajímavých míst. Toto jsou ta nejzásadnější, nejznámější a nejoblíbenější.

Zdroje: Redakce, offbeatbudapest

Oblíbené