Spojte se s námi


Novinky

Schillerová: Je třeba maximálně znepříjemnit život neočkovaným

Publikováno

dne

Ministryně financí Alena Schillerová souhlasí s omezeními pro neočkované, dle její slov si navíc dovede představit, že by vláda vůči nim ještě více přitvrdila. Vyhlášení nouzového stavu ministryně odmítá.

V České republice se v souvislosti s prudkým nárůstem denního počtu nakažených koronavirem začalo hovořit o dalším vyhlášení nouzového stavu. To podpořil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který vládu požádal o jeho vyhlášení.

Vláda se ale rozhodla nouzový stav nevyhlásit. S tímto rozhodnutím souhlasí také ministryně financí Alena Schillerová. „Naše vláda se k tomu nekloní, nechceme ho dělat,“ uvedla Schillerová v rozhovoru pro Seznam zprávy.

Schillerová zároveň souhlasí s restrikcemi pro neočkované. „Můj postoj je, že je třeba maximálně znepříjemnit život neočkovaným, kteří se očkovat můžou,“ dodala Schillerová s tím, že si dokáže představit, že by vláda vůči nim ještě více přitvrdila.

V rozhovoru padla řeč i na spekulace ohledně povinného očkování. K jeho zavedení se zatím vláda dle Schillerové nekloní. „Nikdo z nás s tím návrhem nepřišel. A já nejsem pro, protože každý má právo rozhodnout o svém těle a neumím si představit, jak by se to vymáhalo.“

A jak z covidové krize ven? Schillerová vidí jedinou cestu v očkování. „U očkovaných není nákaza tak častá. V mnohem větších problémech jsou neočkovaní, ne očkovaní. Takže je to problém očkování,“ uzavřela ministryně s tím, že dle ní měla vláda už dříve přistoupit ke zrušení testů zdarma.

Zdroj: Seznam zprávy, FORUM 24

Oblíbené