Spojte se s námi


Cestování

Podzim se blíží, nastal čas plánovat! Kam v Evropě vyrazit obdivovat barevnou krajinu?

Úmorná vedra? Nebude trvat dlouho a bude jejich konec, zatímco se milovníci melancholie a barevných odstínů dočkají návratu třetího ze čtyř ročních období. Podzim je ideální období pro poznávání nových míst a krajů. Kam byste měli během podzimu určitě vyrazit?

Publikováno

dne

Úmorná vedra? Nebude trvat dlouho a bude jejich konec, zatímco se milovníci melancholie a barevných odstínů dočkají návratu třetího ze čtyř ročních období. Podzim je ideální období pro poznávání nových míst a krajů. Kam byste měli během podzimu určitě vyrazit?

Podzim je obdobím, kdy se příroda stává malířem a maluje krajinu do zlatých, oranžových a červených odstínů. Pro milovníky přírody je to ideální čas vyrazit na dovolenou a objevit některé z nejkrásnějších koutů Evropy. Zde jsou tipy na podzimní destinace, které vás nadchnou svou přírodní krásou.

Národní park Lake District, Anglie

Národní park Lake District v Anglii je známý pro svá malebná jezera, horské scenérie a historické vesničky. Na podzim získává tato oblast zvláštní kouzlo, kdy se jezera zrcadlí ve zlatých a rudých odrazech listí. Můžete si vybrat z mnoha turistických tras, projet se na lodi po jezeře nebo si užít pohled na hory a jezera z vyhlídkových bodů. Navíc je zde i možnost okusit venčení lam.

Národní park Plitvická jezera, Chorvatsko

Chorvatská Plitvické jezera jsou skutečným zázrakem přírody a pro občany České republiky to není nic neznámého. Nicméně leckdo zná tuto lokalitu primárně z letních horkých dní. V podzimních měsících se zde kombinují vodní prvky s nádhernými barevnými stromy. Procházka po dřevěných chodnících kolem kaskádovitých jezer a vodopádů vás přenese do pohádkového světa.

Národní park Lake Bled, Slovinsko

Jezero Bled v Slovinsku je rovněž jako vytržené z pohádky. Uprostřed jezera se nachází malý ostrov s kostelem, který můžete navštívit lodí. Okolní hory a lesy se v podzimních měsících mění do zlatavých a červených odstínů. Procházka kolem jezera je krásným zážitkem v jakémkoliv období, podzim jí ale dodá speciální kouzlo.

Skotská vysočina, Skotsko

Skotská vysočina je na podzim naprosto kouzelná. Rozsáhlé planiny, jezera, vřesoviště a horské vrcholy se oblékají do teplých barev. Počasí v září je navíc o něco stabilnější než v dřívějších měsících. Můžete se vydat na treky, projížďky na kole nebo si užít pohledy na jezera, vodopády a řeky.

Národní park Pyreneje, Francie

Pyreneje jsou hřebenovým pohořím, které odděluje Francii od Španělska. Na podzim se zde můžete těšit na malebná údolí, horské potoky a alpskou flóru. Tato oblast je rájem pro turisty, kteří si chtějí užít pohody a klidu v horském prostředí.

Dolomity, Itálie

Další ikonická lokalita. Dolomity v Itálii nabízejí ohromující scenérie s vysokými vrcholy, skalnatými útvary a zelenými loukami. Na podzim se zde stromy mění v živé barvy, což tvoří krásný kontrast s horským pozadím.

Severní Lucembursko

Tato oblast je bohatá na lesy, údolí a jezera. Během podzimu se zde mění listnaté stromy v různobarevné koberce a můžete si užít klidné procházky v krásném přírodním prostředí. Tento kus maličké země má rozhodně co nabídnout.

Toskánsko, Itálie

Toskánsko je v podzimních měsících naprosto kouzelné. Krajina se mění v pestrou paletu podzimních barev, vinice jsou plné hroznů a historická města jako Florencie a Siena nabízejí bohatou kulturní scénu. Navíc můžete ochutnat lahodné toskánské jídlo a víno. Naprosto komplexní cestovatelský zážitek se vším všudy.

Zdroj: European best destinations, The Gap Decaders, Charlieswanderings

Oblíbené