Spojte se s námi


Politika

Papež František ve Vatikánu přijal Petra Fialu. Co spolu probírali?

Publikováno

dne

Papež František ve čtvrtek přijal premiéra České republiky Petra Fialu v Apoštolském paláci ve Vatikánu. Schůzky se zúčastnila i jeho manželka Jana a Marian Jurečka, ministr práce a sociálních věcí. Co spolu probírali?

V soukromé knihovně v Apoštolském paláci se konala schůzka Petra Fialy a papeže Františka. Český premiér mu předal ukrajinský šál, který má symbolizovat mír mezi národy.

„Hlavní část rozhovoru ale byla o situaci v Evropě, o válce na Ukrajině, o tom, jak Česká republika zvládá příliv uprchlíků a jaké jsou možnosti řešení tohoto konfliktu.

Jak je známo, papeži Františkovi velmi leží na srdci mírové řešení situace na Ukrajině. Vyjádřil velkou podporu ukrajinskému lidu a já jsem rád, že jsme se i o těchto věcech mohli bavit,“ řekl premiér, jehož vyjádření zveřejnil úřad Vlády ČR.

Papežovi dle svých slov následně zdůrazňoval podporu, kterou Česká republika poskytuje. Papež vyjádřil ukrajinskému lidu podporu.

Po schůzce se setkal i se státním tajemníkem Vatikánu kardinálem Pietrem Parolinem. „Bavili jsme se také velmi intenzivně o situaci na Ukrajině a o konsekvencích, které to má pro Evropu,“ dodal.

Probírali také dosud neuzavřenou smlouvu mezi ČR a Vatikánem, kterou chce současná vláda dovést do konce. Poté navštívil premiér Fiala Papežskou kolej sv. Jana Nepomuckého.

Zdroj: Vláda ČR

Oblíbené