Spojte se s námi


Celebrity

Ondřej Vetchý chtěl být již od malička hercem, aby mohl lidem přinášet radost. A povedlo se

Ondřej Vetchý se narodil v květnu 1962 v Jihlavě a již od malička se chtěl stát hercem, aby mohl lidem přinášet radost. Dnes patří mezi nejoblíbenější herce české kinematografie. Ve věku 61 let skáče z filmu do filmu.

Publikováno

dne

Ondřej Vetchý se narodil v květnu 1962 v Jihlavě a již od malička se chtěl stát hercem, aby mohl lidem přinášet radost. Dnes patří mezi nejoblíbenější herce české kinematografie. Ve věku 61 let skáče z filmu do filmu.

Ondřej Vetchý se během svého života věnuje sportu. Jeho nejoblíbenějším sportem je fotbal, který hrál odmala i za rodnou Jihlavu. Kromě fotbalu je také držitelem černého pásu (1. dan) v judu.

V roce 1984 absolvoval Pražskou konzervatoř. Následně získal angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem (1984-1987). Následně hrál dva roky v divadle E. F. Buriana, odkud v roce 1989 přešel do Činoherního klubu v Praze, kde působí dodnes.

Zrozen pro film

Poprvé Vetchý debutoval ve filmu v šestnácti letech ve snímku Leť, ptáku, leť! (1978). Přes vedlejší role (S čerty nejsou žerty, Básníci, aj.) se dostal roku 1988 k hlavní roli v úspěšném snímku Dům pro dva. Za hlavní roli obdržel Evropskou filmovou cenu (Felix).

V 90. letech neměl Vetchý o hlavní role nouze. Diváci si jej mohou pamatovat z filmů jako Černí Baroni (1991) – Vojín Kefalín, Golet v údolí (1995), Báječná léta pod psa (1997) nebo Všichni moji blízcí (1999).

Ondřej Vetchý se proslavil rovněž díky spolupráci s Janem (režisér) a Zdeňkem (scenárista) Svěrákovými. Díky nim si mohl zahrát ve slavných filmech jako Obecná škola (1990), Kolja (1996) – Hrobník Brož, Tmavomodrý svět (2001) – František Sláma, Vratné láhve (2007), Po strništi bos (2017).

Jeden film za druhým

Doposud se jako herec Vetchý podílel na tvorbě více než 200 filmů a seriálů.

Jen v loňském roce si zahrál hned v šesti filmech – Betlémské světlo, Prezidentka, Princ Mamánek, Tajemství staré bambitky 2, Vražedné stíny. Malou roli vytvořil také v historickém snímku Jan Žižka od českého režiséra Petra Jákla. Ve filmu si zahrál po boku slavného herce Michaela Caina (Batman, Podfukáři).

Seriály

U diváků Ondřej Vetchý stoupl v ceně díky účinkování v komediálním seriálu Okresní přebor (2010), kde vytvořil roli kapitána Jirky Luňáka ve vesnickém týmu Slavoj Houslice. Stejnou roli si zopakoval i v celovečerním filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka (2012).

Od roku 2014 působil Vetchý ve třech řadách oblíbeného kriminálního seriálu Případy prvního oddělení.

Ocenění

Doposud byl Vetchý celkem devětkrát nominován na filmovou cenu Český lev – Golet v údolí, Kolja, Báječná léta pod psa, Tmavomodrý svět, Vendeta, Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, 7 dní hříchů, Jak jsme hráli čáru, Po strništi bos.

Za roli ve filmu Poslední zápas Pepika Hnátka získal v roce 2012 cenu Český lev v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli.

Zdroje: kinobox.cz, CSFD.cz

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Christian Bale se 103 kg nebo s 55 kg? Pro amerického herce žádný problém! Podívejte se na jeho úchvatné proměny

Britský herec Christian Bale má za sebou opravdu velkou spoustu rolí, kterým vdechl život. Největší úspěch zaznamenal ve filmu Fighter, v němž za roli Dickyho Eklunda získal Oscara. Ve svém životě však musel projít mnoha nepříjemnými změnami. I to však dělá herce hercem.

Publikováno

dne

Britský herec Christian Bale má za sebou opravdu velkou spoustu rolí, kterým vdechl život. Největší úspěch zaznamenal ve filmu Fighter, v němž za roli Dickyho Eklunda získal Oscara. Ve svém životě však musel projít mnoha nepříjemnými změnami. I to však dělá herce hercem.

Bale začal s herectvím již v dětství. Jeho matka byla tanečnice a otec pilot, takže měl velmi bohaté dětství na zážitky. Jeho první filmovou rolí byla postava „Yum Yum“ ve filmu „Mio, můj Mio“, který vyšel v roce 1987.

V lednu příštího roku oslaví jeden z nejuznávanějších herců na světě své již 50. narozeniny. Za sebou má už ale řadu skvělých filmů.

Oceněn Oscarem byl přitom ale pouze jednou, a to za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli ve filmu Fighter z roku 2010. Ve filmu ztvárnil postavu boxera Dickyho Ecklunda a jeho výkon byl oceněn nejen hereckým uměním, ale i fyzickou transformací.

Není totiž ojedinělé, že Bale shodí, nebo nabere mnohdy i téměř 30 kg. Jak je ostatně vidět na následujícím výběru z několika jeho rolí.

Bale je známý také pro dodržování svého soukromí. Zároveň klade velký důraz na rodinu. V roce 2000 se pak oženil s bývalou modelkou a producentkou Sandrou Blažić, s níž má dvě děti.

Christian Bale je bezpochyby jedním z nejvýraznějších herců současnosti a jeho kariéra stále pokračuje v rozmanitých a náročných rolích. Jeho schopnost plně se ponořit do postavy a přinést jí autentičnost ho činí jedním z nejrespektovanějších herců filmového průmyslu.

Jistě se tak dočkáme ještě řady skvělých rolí z jeho strany. Jedním takovým by mohl být už v příštím roce snímek The Church of Living Dangerously.

Zdroj: CSFD, Wikipedia, Facebook

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Ondřej Sokol: Vzhůru k nebesům ho vynesla píle a humor

Ondřej Sokol, rodák ze Šumperku, se už v dětství chtěl stát hercem, k čemuž mu dopomohly jeho komediální vlohy. Musel však nejprve překonat dětství. V osmi letech rodinu opustil jeho otec (emigroval do Kanady) a kvůli oční vadě musel nosit speciální brýle, kvůli kterým se často stával terčem posměchu ve škole.

Publikováno

dne

Ondřej Sokol, rodák ze Šumperku, se už v dětství chtěl stát hercem, k čemuž mu dopomohly jeho komediální vlohy. Musel však nejprve překonat dětství. V osmi letech rodinu opustil jeho otec (emigroval do Kanady) a kvůli oční vadě musel nosit speciální brýle, kvůli kterým se často stával terčem posměchu ve škole.

Po maturitě na gymnáziu absolvoval pražskou DAMU. Od roku 1999 působí v Činoherním klubu jako herec, režisér a od roku 2018 také jako umělecký šéf.

Sokol dal o sobě nejvíce vědět během působení v Činoherním klubu. V roce 2002 obdržel divadelní Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku za režii inscenace Osiřelý západ. Získal rovněž Cenu Thálie v kategorii Cena pro mladého činoherce do 33 let.

Miláček z televizních obrazovek

Kdo by si nepamatoval postavu pediatra Prokopa Hrubého, kterou hrál O. Sokol v letech 2006-2011 v Ordinaci v růžové zahradě. V seriálu mu hrála partnerku herečka Jitka Čvančarová.

Sokol si doposud zahrál ve dvou desítkách filmech, mezi které patří např. Occamova břitva, Vybíjená, Řachanda, Dvojníci, ve dvou filmech trilogie Zahradnictví: Dezertér a Rodinný přítel a další. Za vedlejší roli ve filmu Perfect Days – I ženy mají své dny byl nominován na cenu Český lev.

Na popularitě Sokolovi přidalo i jeho sedmileté působení v oblíbeném pořadu Partička na TV Prima (2009-2016). V pořadu působil spolu s M. Suchánkem, R. Genzerem a I. Chmelou. Za působení v partičce dostal dvakrát cenu Týtý.

Moderátor

Za posledních několik let se Ondřej Sokol vypracoval na spolehlivého moderátora různých televizních pořadů. Má za sebou moderování několika řad televizní show Tvoje tvář má známý hlas, několika ročníků vyhlášení hudebních cen Český slavík Mattoni.

V roce 2021 začal s moderováním soutěžního pořadu TV Nova Na lovu.

Osobní život

S bývalou manželkou a herečkou Kateřinou Lojdovou, má dvě děti – dceru Ester a syna Adama. Od roku 2019 je zasnoubený s Nikol Šantavou.

Po Česku jezdí také se svým stand-up vystoupením s názvem Celebrity.

Zdroje: zeny.iprima, CSFD, studiodva

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Z ďábelské pařmenky je krásná dáma. Podívejte se, jak Miley Cyrus oslavovala své 31. narozeniny

Publikováno

dne

Od sladké holčičky přes ďábelskou pařmenku až ke slušné dámě. Tak nějak by se dala popsat divoká cesta Miley Cyrus, která oslavila své 31. narozeniny. Krásně vystrojená si užila vystoupení, které věnovala především sobě.

Miley na jaře tohoto roku vydala očekávané album Endless Summer Vacation. Na něj už dříve nalákala své fanoušky singlem Flowers, jenž slavil velký úspěch, když se tento hit dostal prakticky hned do čela žebříčků hitparád.

Singl Flowers vydala americká hvězda už v polovině ledna. Velký úspěch zaznamenal především na platformě Spotify, kde za první týden získal historicky nejvyšší počet přehrání a to dohromady přes 96 milionů.

Cyrus již dlouhé roky překvapuje své fanoušky, ovšem nyní se definitivně zdá, že má své divoké období za sebou. I své 31. narozeniny slavila velmi poklidně.

S fanoušky o svém velkém dni sdílela tuto zprávu: „Můj letošní dárek k narozeninám byl VELMI značkový. Vystoupila jsem sama pro sebe a zazpívala své oblíbené písně včetně těch vlastních. První „živé“ vystoupení Flowers bylo pro publikum plné mých přátel a rodiny. Když vezmu tuto píseň zpět k semínku… senzačně vyklíčila. Jsem vděčná za růst nás obou. S láskou, Miley.“

Její náprava přitom začala už kolem 26. narozenin, kdy se lekla toho, že by mohla skončit jako její slavní předchůdci Kurt Cobain či Amy Winehouse, kteří zemřeli v 27 letech.

Postupně se tak Cyrus zbavila všech svých špatných zvyků a začala se vracet do světa střízlivých. Lehce ji ještě tento démon dostal do svých spárů během pandemie covidu, ovšem vše nakonec slavná zpěvačka zvládla a nyní se může radovat se svými blízkými.

Zdroj: Instagram, Wikipedia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené