Spojte se s námi


Novinky

Neočkovaným se akce prodraží! Od listopadu si musí testy platit ze své kapsy

Publikováno

dne

Zdroj: PxHere

Koncem měsíce října končí i hrazení testů na koronavirus pojišťovnami. Ti, kteří budou chtít navštívit určité kulturní akce, popřípadě navštěvovat restaurace atd., si budou muset testy hradit sami. Na určitých místech se bude moci používat i samotest.

Neočkovaným se nyní výrazně prodraží kulturní život. Od listopadu totiž končí hrazení testů pojišťovnami, a tak si je nyní budou muset platit sami.

PCR test nyní vyjde přibližně na 800 korun, antigenní test je levnější, vyjde vás na přibližně 200 korun. Cena se ale může nadále vyvíjet.

Jedná se samozřejmě pouze o testy preventivní. Pokud vás na ně pošle lékař, nehradíte jej vy. Výjimku u preventivních testů mají pouze děti a mladiství do 18 let, plně očkovaní, lidi se zahájeným očkováním či ti, kteří se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou.

Mimo této změny se upravila i platnost těchto testů. PCR test už nově nebude platit 7 dní, nýbrž pouze tři. Antigenní test bude platný místo 72 hodin již pouze 24.

Testy budou nově kontrolovány i v restauracích obsluhou. Ti, kteří restauraci navštěvují pravidelně a nejsou očkovaní, budou mít potíže. Testování každý den vyjde draho, měla by zde ale být možnost samotestování na místě za cenu 100 korun.

Dá se tedy očekávat, že tato změna povede k masivnějšímu očkování zbytku populace, která bude tímto značně omezená.

Zdroj: Seznam Zprávy

Oblíbené