Spojte se s námi


Kultura

Nejprodávanější knihy roku 2023: Čeští čtenáři nedali dopustit na tuzemské autory

Rok 2023 je již sice za námi, ale každý vášnivý čtenář jistě ocení ohlédnutí za těmi nejprodávanějšími knižními tituly. Víte, které to byly?

Publikováno

dne

Rok 2023 je již sice za námi, ale každý vášnivý čtenář jistě ocení ohlédnutí za těmi nejprodávanějšími knižními tituly. Víte, které to byly? 

Prvenství si vysloužil román o radostech, strastech i nástrahách života

První příčku obsadila kniha od autora, který české čtenáře baví a jeho poslední zfilmovaná kniha přilákala do kina zástupy diváků. Tušíte o kom je řeč? Prozradíme vám, že tento spisovatel má velmi unikátní smích a nadání pro psaní vtipných knih. Není to samozřejmě nikdo jiný než Patrik Hartl.

Kniha, která obsadila první místo, se jmenuje Gazely a pojednává o třech kamarádkách, které si musí poradit s řadou nepříjemných věcí. Na tomto díle je rozhodně zajímavé to, že se autor snažil vžít do svých ženských postav.

Temná tajemství mohou otřást více životy

Na druhém místě v žebříčku nejprodávanějších titulů se umístila kniha skvělé české spisovatelky Aleny Mornštajnové. Její dílo Les v domě přesvědčilo čtenáře o tom, že temná tajemství mohou zničit hned několik životů  a neměla by být zametána pod koberec.

Původně se měla kniha jmenovat Lež v domě. Význam tohoto názvu oceníte poté, co knihu dočtete a pochopíte celý příběh a dozvíte se jeho překvapivé rozuzlení.

Kniha o naději i beznaději, která otřásla internetem

Třetí příčku obsadila Radka Třeštíková, konkrétně její kniha Kde jsi, když nejsi. Při jejím psaní se autorka nebála použít vulgarismy a popisovat život bez přikrášlování a s růžovými brýlemi.

Syrový vztahový román Radky Třeštíkové si našel své čtenáře a při čtení se rozhodně nebudete ani minutu nudit. Už jen díky tomu, že kapitoly jsou v knize přeházené a budete neustále přeskakovat v příběhu. 

Psí hrdina, detektivní román a mistr severských detektivek

Na čtvrtém místě se umístila kniha Filipa Rožka Gump: Jsme dvojka, která se stejně jako první díl dočká filmového zpracování. Až za tímto psím hrdinou se objevil detektivní román Roberta Bryndzy Tíživé ticho, následovaný pokračováním příběhů s oblíbeným detektivem z pera severského génia, kterým Jo Nesbø jednoznačně je.

Kniha z oblíbené série a kanibalismus

Sedmé místo obsadila další kniha z pera Roberta Bryndzy Ďáblova cesta, což je další kniha ze série s Kate Marshallovou. Pozadu nezůstala ani velmi netradiční a šokující kniha Znamenitá mrtvola se vskutku originálním přebalem. Toto dílo Augustina Bazterrica pojednává o kanibalismu a rozdělení světa na dvě skupiny.

Sedm manželů a pohraničí

Deváté místo patří knize Sedm manželů Evelyn Hugo od Taylor Jenkins Reid a výběr deseti nejprodávanějších titulů uzavírá kniha Sudetenland od Leoše Kyši. 

Zdroje: knihydobrovsky.cz, sckn

Oblíbené