Spojte se s námi


Celebrity

Matthew Perry: Hvězda Přátel, kterou málem skolila vlastní závislost

Matthew Perry je americký herec, který se do celosvětového povědomí nesmazatelně zapsal rolí Chandlera Binga ze seriálu Přátelé. Tento seriál z Perryho udělal hereckou legendu, na druhou stranu ale také prohloubil jeho vážné potíže se závislostí.

Publikováno

dne

Matthew Perry je americký herec, který se do celosvětového povědomí nesmazatelně zapsal rolí Chandlera Binga ze seriálu Přátelé. Tento seriál z Perryho udělal hereckou legendu, na druhou stranu ale také prohloubil jeho vážné potíže se závislostí.

Matthew Perry se narodil 19. srpna 1969 ve Williamstownu ve Spojených státech. Krátce po narození se však jeho rodiče rozvedli a se svou matkou zamířil do kanadské Ottawy, kde vyrůstal.

V mládí holdoval tenisu a herectví. Svůj talent rozvíjel v rámci školních her, přičemž za své role už tehdy sklízel pouze pozitivní ohlasy. V patnácti letech se pak vrátil za svým otcem do Spojených států, kde dostal rok na to, aby se herecky uchytil. To se povedlo, když získal roli ve filmu Jimmy Reardon.

Přátelé jako vrchol kariéry

I když si Matthew Perry zahrál ve filmech jako Jimmy Reardon, Můj soused zabiják nebo Kid, fanoušci si jej budou pamatovat především ze seriálu Přátelé, kde ztvárnil roli sarkastického Chandlera Binga, jednu z hlavních postav.

Perry se ve své roli dokonale našel, a tak některé dialogy a hlášky vznikly jako čirá improvizace. Dohromady seriál běžel dlouhých deset let, přičemž v každém roce byla natočena nová série. Dohromady pak bylo odvysíláno 236 epizod.

Pro Perryho měla role v Přátelích znamenat relax od jeho rostoucích problémů se závislostí. Ohromný úspěch však způsobil opačný efekt a jeho problémy pouze prohloubil.

Dlouhý boj se závislostmi

Život Perryho značně ovlivnil boj se závislostmi na lécích a alkoholu. Léky proti bolestem Matthew Perry začal brát po nehodě na vodním skútru. Vše došlo až tak daleko, že slavný herec chodil každou neděli na prohlídky nemovitostí, kde majitelům domů kradl léky ze svých skříněk v koupelnách.

Silné bolesti také Perry zaháněl tvrdým alkoholem, se kterým měl potíže i během natáčení Přátel. Jeho vzhled se razantně změnil, herec výrazně zhubl. Dokonce musel být i několikrát hospitalizován.

Jako by toho nebylo málo, na Perryho se v jeho těžkých obdobích přilepil také americký bulvár, který u něj nastartoval navíc potíže s depresemi.

Ze všech závislostí se Perry konečně dostal po intenzivní léčbě, která trvala přes třicet let, během kterých vystřídal patnáct léčeben. Se vším se známý herec odhodlal svěřit veřejnosti a té také dnes předává své zkušenosti s léčením závislosti. Ve Spojených státech také aktivně bojuje za pomoc drogově závislým, kteří chtějí se svým životem něco udělat.

Zdroje: Šíp, iDnes

Oblíbené