Spojte se s námi


Novinky

Maláčová přiznala, že vláda udělala chybu. Babiš jí za to vynadal

Publikováno

dne

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová při brífinku o pomoci lidem zasaženým koncem Bohemia Energy přiznala, že za celou situaci nese odpovědnost vláda. To se nelíbilo Andreji Babišovi, který tato slova zkritizoval a Maláčové vynadal.

V úterý ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová uspořádala brífink, ve kterém chtěla představit kroky, které mají pomoci lidem zasaženým překvapivým koncem Bohemia Energy.

Než však tyto kroky prozradila, Maláčová přiznala, že za celou tuto situaci nese odpovědnost vláda, nikoli lidé. Dle Maláčové si měl lépe vést resort ministra Havlíčka a Energetický regulační úřad.

Tato slova Maláčové pořádně namíchla Andreje Babiše, který je pořádně zkritizoval. „Paní ministryně pravděpodobně dělá kampaň na předsedkyni ČSSD a je nekolegiální vůči ostatním členům vlády, jako celé vládní období,“ uvedl Babiš v rozhovoru pro Novinky.cz.

Ten v ostrých slovech na adresu Jany Maláčové pokračoval. „Jsem rád, že jsme konečně paní Maláčovou donutili udělat sociální podporu pro ohrožené domácnosti. Měla to udělat už před 14 dny, ale bojkotovala ten proces, i když její úředníci už 21. října ohlásili formu pomoci veřejně,“ dodal premiér Babiš.

Babišova slova se však neshodují s tím, co Maláčová uváděla na brífinku. Dle ní bylo naopak nečinné ministerstvo průmyslu a obchodu, které zareagovalo až po její urgenci před 14 dny.

Zdroj: Novinky.cz, FORUM 24

Oblíbené