Spojte se s námi


Celebrity

Zvláštní pravidlo, které musí královská rodina dodržovat při nošení slunečních brýlí

Každý dobře ví, že královská rodina má dlouhý seznam pravidel, která musí oficiální návštěvníci i členové dodržovat. I když se někteří domnívají, že jde spíše o obyčejné zdvořilosti než o přísná nařízení vytesaná do kamene, byly chvíle, kdy královská rodina pravidla porušovala a věci se staly dramatickými.

Publikováno

dne

Každý dobře ví, že královská rodina má dlouhý seznam pravidel, která musí oficiální návštěvníci i členové dodržovat. I když se někteří domnívají, že jde spíše o obyčejné zdvořilosti, než o přísná nařízení vytesaná do kamene, byly chvíle, kdy královská rodina pravidla porušovala a věci se staly dramatickými.

Je jasné, že někdy tato omezení nestíhá ani samotná rodina, takže si dokážete představit, co se stane se zahraničními návštěvníky. Přestože má prezident Spojených států velký tým lidí, pravděpodobně i znalých královské etikety, i on se při oficiální návštěvě dopustil chyby.

Když se prezident Joe Biden na summitu G7 v roce 2021 setkal s královnou Alžbětou II., nechal si nasazené sluneční brýle a porušil přitom královský protokol. Grant Harrold, bývalý královský komorník krále Karla III., v rozhovoru pro Newsweek vysvětlil, proč si měl Biden během návštěvy sundat brýle:

„Pokud se s královnou setkáváte tváří v tvář, nemají zde být žádné sluneční brýle ani nic podobného. A to z toho důvodu, že oční kontakt je při každém představování docela důležitý.“

Harrold usoudil, že si prezident mohl nechat nasazené sluneční brýle, protože šlo o venkovní setkání za slunečného dne.

Poukázal však také na to, že ani královna, ani první dáma Jill Bidenová neměly sluneční brýle. Harrold také zdůraznil, že všichni členové královské rodiny, bez ohledu na status, dodržují tento protokol do puntíku. A přesto uznal, že kdyby prezident Biden nosil brýle, dokud nepotkal Její Veličenstvo, bylo by to v pořádku.

Na rozdíl od některých královských pravidel, která nelze vysvětlit, toto se slunečními brýlemi má význam. I proto se tedy běžně dodržuje.

Zdroje: Thelist

Oblíbené