Spojte se s námi


Hudba

Koncerty 2024: Tento rok bude nabitý hvězdami! Do Česka dorazí Rammstein nebo Ed Sheeran, Ostravu čeká jubilejní Beats for Love

Nový rok je už pomalu za dveřmi. Je tak nejvyšší čas podívat se na koncerty 2024, respektive na jaká hudební představení se v nadcházejícím roce můžeme těšit. Do Hradce Králové přijede slavný Ed Sheeran, Ostravu zase čeká jubilejní desáté pokračování festivalu Beats for Love.

Publikováno

dne

Nový rok je už pomalu za dveřmi. Je tak nejvyšší čas podívat se na koncerty 2024, respektive na jaká hudební představení se v nadcházejícím roce můžeme těšit. Do Hradce Králové přijede slavný Ed Sheeran, Ostravu zase čeká jubilejní desáté pokračování festivalu Beats for Love.

Koncerty 2024: Zima

Kam dřív? S trochou nadsázky bude tohle otázka mnoha fanoušků po celé České republice. Hudební program pro příští rok je nesmírně bohatý, přičemž leden odstartuje jednou velkou bombou. Už 13. ledna totiž do Česka přiletí legendární italský tenorista Andrea Bocelli. Ten svůj koncert odehraje v O2 aréně.

O šest dní později zde vystoupí také známá česká kapela Divokej Bill. Ve druhé polovině ledna se pak můžete těšit také na tzv. Večer legend, na němž vystoupí Bonnie Tyler a Chris Norman. Přesnější informace o všech koncertech naleznete níže v naší přehledné tabulce.

O2 arena pak v únoru přinese také koncert uspořádaný na počest Hany Zagorové, a to konkrétně 6. února. Blíže jsme o něm informovali už v článku, na který výše odkazujeme. Pražskou arénu ale také 22. a 24. února pro velký zájem fanoušků čekají hned dva koncerty Depeche Mode.

Zajímavý bude měsíc únor také pro příznivce metalu. 15. února totiž na Praze 5 ve Futurum Music Baru vystoupí kapela Suffocation. O den později se ve Fóru Karlín můžete těšit na Nothing But Thieves.

Koncert Cradle Of Filth, který se uskuteční 24. února v Plzni je podle serveru Ticketmaster už vyprodaný. Ovšem nezoufejte, známá metalová skupina vystoupí o den později v Brně, konkrétně v Klubu Fléda. 8. března pak zimní období v O2 areně uzavře Hans Zimmer.

Koncerty 2024: Jaro

Pokud se už po přečtení zimního programu těšíte na jaro, tak skutečně máte na co. Hned 22. března se v O2 aréně představí držitelka Českého slavíka Ewa Farna. A hned o týden později si na své přijdou milovníci rocku, když se na stejném místě představí Judas Priest.

Metaloví fanoušci se zase mohou těšit na květen, přesněji 11. a 12. května. To na pražských Letňanech vystoupí slavná kapela Rammstein. Na tomto místě pak bude mít 28. koncert Bruce Springsteen a The E Street Band. Druhý den v červnu pak velkou show v O2 areně předvedou velice dobře známí Jonas Brothers.

Nabité léto bude patřit hlavně festivalům

Je velmi pravděpodobné, že v létě se za hudbou opravdu nacestujete. Avšak vězte, bude to stát za to. Byť astronomické léto v roce 2024 začíná až 20. června ve 22 hodin a 51 minut, pro velikost tohoto festivalu a vzhledem k jistě velmi teplému počasí jej zařazujeme právě do letních měsíců.

Od 12. až do 15. června proběhne v Hradci Králové v Parku 360 velmi známý festival Rock for People. A i v příštím roce se fanoušci dočkají velkých jmen. Vystoupí například The Prodigy, The Offspring, Parkway Drive, Bring Me The Horizon, Sum 41, Avril Lavigne nebo Pendulum.

Hned na začátku léta, tedy 24. června, bude mít v O2 areně své vystoupení Helena Vondráčková. Prázdninové měsíce však budou patřit právě především festivalům. Velká pozornost se v první polovině července upne na Ostravu. A to opravdu právem.

Beats for Love, Masters of Rock, Colours of Ostrava

3. až 6. července se v Dolní oblasti Vítkovicích bude konat jubilejní desátý ročník největšího festivalu elektronické hudby ve střední Evropě – Beats for Love.

A jak už pořadatelé slíbili – bude to velkolepé. V roce 2023 přinesli doposud nejsilnější line-up, když se fanouškům ukázali například Alan Walker, Armin van Buuren nebo Sub Focus.

Pořadatelé prozatím jména pro rok 2024 odhalují postupně, ty největší hvězdy si pochopitelně nechají až na pozdější dobu. Už nyní víme, že se v Ostravě-Vítkovicích ukážou například Lost Frequencies, Boris Brejcha nebo legenda taneční scény, držitel Grammy a čtyřnásobný vítěz DJ Awards, Roger Sanchez.

11. až 14. července se tradičně ve Vizovicích u Zlína uskuteční tradiční velkolepý festival Masters of Rock. Mezi potvrzené kapely patří třeba Avantasia, Alestorm nebo Stratovarius či Moonspell. 18. července se zase v Ostravě uskuteční další známý a oblíbený festival – Colours of Ostrava. Zde vystoupí například Sam Smith, Dennis Lloyd nebo Lenny Kravitz.

V Česku také Ed Sheeran, co přinese Brutal Assault?

Aby toho náhodou nebylo málo, pro velký zájem fanoušků hned dvakrát vystoupí v královéhradeckém Parku 360 Ed Sheeran. A to konkrétně 27. a 28. července. Blíže jsme o jeho koncertech informovali už v jednom z předchozích článků.

Další pořádnou nálož hudby si především nadšenci do metalu užijí 7. až 10. srpna. Právě tehdy se v Jaroměři uskuteční festival s názvem Brutal Assault. Mezi aktuálně potvrzené kapely patří například Behemoth, Architects, Jinjer nebo Exodus.

V září se pak několik koncertů přinese také O2 aréna. 12. září ji svým koncertem rozproudí Monika Bagárová, o dva dny později vystoupí Rytmus. Hvězdami nabité léto pak zakončí dalším dvojkoncertem slovenská skupina Elán, a to 20. a 21. září 2024.

Podzim a konec roku

Co nás čeká v závěru roku 2024? Nejprve se 24. října ve sportovní hale Fortuna představí známá kapela Within Temptation se svým turné Bleed Out 2024 Tour. To ale není vše – o dva dny později zde vystoupí velká jména ve světě metalu – Powerwolf a Hammerfall.

25. října se ukáže v O2 areně Ektor. Poté bude mít hned dva velké koncerty skupina Kabát, a to konkrétně 8. a 9. listopadu 2024.

23. listopadu si zase přijdou na své milovníci metalu, když v pražském O2 Universum vystoupí slavná skupina Sepultura. O čtyři dny později se fanoušci české muziky mohou těšit na koncert Vojtěcha Dyka, jenž se představí v O2 aréně.

V prosinci, tedy na závěr roku 2024, nás pak čeká několik posledních koncertů. Opět v O2 areně bude mít 7. prosince své představení Viktor Sheen a 11. prosince zahraje ty nejlepší hity skupina Chinaski. 20. až 22. prosince v O2 Universum uzavře rok 2024 svými koncerty kapela Škwor. Pro větší přehled najdete všechna výše zmíněná hudební vystoupení v jednoduché tabulce.

Koncerty 2024

DatumKoncert/festivalMísto konání
13. lednaAndrea BocelliO2 aréna, Praha
19. lednaDivokej BillO2 aréna, Praha
21. lednaVečer legendKongresové centrum, Praha
23. lednaVečer legendOstravar Aréna, Ostrava
6. únoraKoncert Hany ZagorovéO2 aréna, Praha
15. únoraSuffocationFuturum Music Bar, Praha
16. únoraNothing But ThievesFórum Karlín, Praha
22. a 24. únoraDepeche ModeO2 aréna, Praha
24. a 25. únoraCradle Of Filth Plzeň / Klub Fléda (Brno)
8. březnaHans ZimmerO2 aréna, Praha
22. březnaEwa FarnaO2 aréna, Praha
29. březnaJudas PriestO2 aréna, Praha
11. a 12. květnaRammsteinLetňany, Praha
28. května Bruce Springsteen a The E Street BandLetňany, Praha
2. června Jonas BrothersO2 aréna, Praha
12. až 15. červnaRock for PeoplePark 360, Hradec Králové
24. červnaHelena VondráčkováO2 aréna, Praha
3. až 6. červenceBeats for LoveDolní Vítkovice, Ostrava
11. až 14. červenceMasters of RockVizovice, Zlín
18. červenceColours of OstravaDolní Vítkovice, Ostrava
27. až 28. červenceEd SheeranPark 360, Hradec Králové
7. až 10. srpnaBrutal AssaultJosefov, Jaroměř
12. záříMonika BagárováO2 aréna, Praha
14. záříRytmusO2 aréna, Praha
20. a 21. záříElán O2 aréna, Praha
24. říjnaWithin Temptationsport. hala Fortuna, Praha
25. říjnaEktorO2 aréna, Praha
26. říjnaPowerwolf, Hammerfallsport. hala Fortuna, Praha
8. a 9. listopaduKabátO2 aréna, Praha
23. listopaduSepulturaO2 Universum, Praha
27. listopaduVojtěch DykO2 aréna, Praha
7. prosinceViktor SheenO2 aréna, Praha
11. prosinceChinaskiO2 aréna, Praha
20. až 22. prosinceŠkwor O2 Universum, Praha

Závěrem…

Závěrem je třeba podotknout, že jsme v tomto článku vypsali ty nejvíce očekávané koncerty napříč všemi hudebními odvětvími. Celorepublikové turné chystá také například kapela Citron, během roku 2024 vystoupí v Ostravě, Praze nebo Liberci také Michal Hrůza.

Pokud se v nadcházejícím roce chystáte na nějaký jiný koncert, popřípadě jsme na nějakou událost zapomněli, budeme zkrátka rádi, když se nám se svými plány pochlubíte do komentářů!

Zdroje: Beats for Love, O2 arena – program, Rock for People, Ticketportal, Ticketmaster

Oblíbené