Spojte se s námi


Hudba

Tiësto, Hardwell nebo Sub Focus! Letošní ročník hudebního festivalu Beats for Love nabídne fanouškům velké hvězdy

Je to jeden z nejznámějších hudebních festivalů v České republice. A i letos se na něj mohou všichni fanoušci elektronické hudby opět těšit. Letošní ročník Beats for Love nabízí opět velké hvězdy, včetně Sub Focus, Tiësta či Hardwella.

Publikováno

dne

Je to jeden z nejznámějších hudebních festivalů v České republice. A i letos se na něj mohou všichni fanoušci elektronické hudby opět těšit. Letošní ročník Beats for Love nabízí opět velké hvězdy, včetně Sub Focus, Tiësta či Hardwella.

Letošní rok je co se hudebních festivalů opět pořádně nabitý, a to nejen v České republice. Každopádně jako už tradičně se i letos v Ostravě uskuteční jeden z největších středoevropských fesťáků elektronické hudby – Beats for Love.

Pokud vynecháme roky 2020 a 2021, jež byly spojeny s pandemií koronaviru a místo tradičního festivalu se konala pouze akce pro menší počet lidí, jsou Beats for Love 2023 celkově devátým ročníkem.

První dva ročníky zdarma, boom v roce 2019

Historie tohoto festivalu totiž sahá do roku 2013, kdy v rámci prvního ročníku byl vstup zdarma, respektive za cenu vratného kelímku v hodnotě 50 korun. V tomto roce navštívilo Beats for Love 25 tisíc návštěvníků.

Nutno podotknout, už od svého vzniku mají Beats for Love domov v Dolní oblasti Vítkovic. Vstupné s kelímkem se opakovalo i o rok později, přičemž návštěvnost se zvedla o deset tisíc lidí. Zvedl se také počet stagí z pěti na osm.

Návštěvnost tohoto festivalu, počet stagí nebo cenovka se v průběhu dalších let pochopitelně zvyšovala, obrovský zlom nastal v roce 2019. To se Beats for Love zúčastnilo historicky nejvíce účinkujících, konkrétně přes 400 a na 14 stagích.

Beats for Love 2019 navštívilo 150 tisíc lidí za čtyři dny, festival byl navíc opět vyprodán. V letech 2018 a 2019 se navíc pořadatelům podařilo přivést takové hvězdy, jakými jsou Alan Walker, Galantis, Sub Focus, Sigmu nebo Robina Schulze.

Po delší pauze, nebereme-li v potaz menší akce z let spojených s koronavirem, se festival vrátil v roce 2022. A překonal veškeré dosud pořádané ročníky, nejen z pohledu návštěvnosti. Na loňské Beats for Love si každopádně během čtyř dnů našlo cestu 160 tisíc lidí.

Loňský ročník nabídl 13 stagí, přes 400 umělců a jednu ze současných největších hvězd naší planety – Armina van Buurena. Kromě toho ale fanoušci mohli opět zajít na Walkera či Lost Frequencies.

Beats for Love během posledních let udělaly obří krok směrem kupředu, což dokazuje například nominace do prestižní ankety European Festival Awards v roce 2017. V letech 2016 a 2017 byl fesťák vyhlášen nejlepším v České republice, a to v rámci ankety Bestcoolfest.

Beats for Love 2023

No a na co se mohou návštěvníci tohoto festivalu těšit letos? Zdá se, že pořadatelé to chtějí posunout ještě o kousek výš, takže budou k vidění další vskutku velké hvězdy. Celý line up samozřejmě naleznete na oficiálních stránkách Beats for Love.

Mezi účinkujícími letos nicméně najdeme opět opravdu velké hvězdy. Na hlavní Love Stagi vystoupí v průběhu čtyř dní DJ Tiësto, Hardwell, Blasterjaxx, Sub Focus nebo Wilkinson.

Informace o vstupném naleznete opět na webu Beats for Love, aktuálně je každopádně stále spuštěn předprodej. Vstupenka na celé čtyři dny pro jednoho vyjde na 2 690 Kč, jednodenní na 1 190 Kč.

Zdroje: Beats for Love, European Festival Awards

Oblíbené