Spojte se s námi


Celebrity

Ewa Farna a její hudební cesta ke slávě 

Ewa Farna, jméno, které zní sladce v uších hudebních nadšenců v Polsku i v Česku, se stala jednou z nejvýraznějších postav moderní hudební scény. Kdysi byla idolem všech dívek, ale co dnes? Ewa Farna stále září na hudební scéně svým talentem a nadšením. Její hudba nachází cestu k novým a stávajícím fanouškům po celém světě. 

Publikováno

dne

Ewa Farna, jméno, které zní sladce v uších hudebních nadšenců v Polsku i v Česku, se stala jednou z nejvýraznějších postav moderní hudební scény. Kdysi byla idolem všech dívek, ale co dnes? Ewa Farna stále září na hudební scéně svým talentem a nadšením. Její hudba nachází cestu k novým a stávajícím fanouškům po celém světě. 

Narozena na hranicích dvou světů

Svůj hudební příběh začala v městě Vendryně, na rozhraní České republiky a Polska, kde spatřila světlo světa dne 12. srpna 1993 jako nejstarší ze tří sourozenců. Ačkoli má hluboké kořeny v Polsku, její občanství je české a aktivně se hlásí k místní polské národnostní menšině.

Hudební začátky

Dětství Ewy Farny bylo plné hudby. Absolvovala základní školu s výukou v polštině a následně polské gymnázium v Českém Těšíně. Její nadání bylo brzy rozpoznáno. V pouhých jedenácti letech na festivalu Dětské Písně v Havířově, kde dostala nabídku na nahrání vlastního alba. O dva roky později, v pouhých třinácti letech, udělala svůj debut se skladbou „Měls mě vůbec rád,“ která se okamžitě vyšvihla na vrcholy hitparád.

Cesta k úspěchu

Rok 2007 byl pro ni zlomový, když vyhrála ocenění Objev roku v Českém slavíkovi. O dva roky později získala Slavíka v kategorii Zpěvačka roku, stávajíc se tak nejmladší držitelkou tohoto prestižního hudebního ocenění. V patnácti letech vyrazila na své první samostatné turné, stávaje se historicky nejmladší zpěvačkou, která tuto výzvu přijala.

Hudební Kariéra

Ewa Farna je jednou z nejúspěšnějších zpěvaček, nejen v Česku, ale i v Polsku, kde začala svou kariéru. Zaznamenáváme celkem 5 studiových alb v českém jazyce, 6 v polštině, dvě sbírky jejích nejvýraznějších hitů a několik koncertních nahrávek, včetně akustických verzí a koncertů se symfonickými orchestry. Její singl „Cicho“ se stal Polským Hitem Dekády a získala mnoho ocenění na slavných festivalech v Polsku.

Mnohostranný Talent

Ewa nebyla pouze zpěvačkou, ale také zasedala v porotách televizních pěveckých soutěží v Polsku a Česku. Navíc si vyzkoušela roli moderátorky při moderování dvou ročníků hudebních cen „Anděl“. Když dosáhla plnoletosti, založila vlastní produkční společnost a vydavatelství, čímž se stala nezávislou umělkyní.

Nová Éra

V roce 2021 oslavila 15 let na hudební scéně vydáním alba „UMAMI,“ které kombinuje společenské témata s moderním zvukem, a bylo označeno jako manifest nové generace. Navíc založila se svou kamarádkou svoji první značku „MMNT“, která se zabývá výrobou přírodních vonných svíček, a uvedla ji na český i polský trh.

Impozantní úspěchy

Ewa Farna se může pyšnit ohromnými úspěchy ve své kariéře. Získala neuvěřitelných 68 hudebních cen, což potvrzuje její výjimečné hudební nadání a popularitu. S celkem 19 vydanými CD a DVD má na svém kontě bohatý hudební katalog, který oslovil fanoušky po celém světě. Její koncertní činnost je stejně dojímavá, s více než 1500 odehranými koncerty a vystoupeními, kde se její hudba dostává přímo k fanouškům. 

Hvězda na YouTube

Navíc její hudební videoklipy na YouTube shromáždily impozantních 440 milionů zhlédnutí, což jasně dokazuje, že Ewa Farna si získala srdce tisíců lidí svým hlasem a hudbou. Její neustálý růst a nezlomný duch ji činí jednou z nejvýraznějších a nejúspěšnějších umělkyň své doby.

Osobní život a zdroj Inspirace

Mimo hudby je Ewa Farna šťastně vdaná za svého bývalého kytaristu Martina Chobota, což je krásný příklad toho, jak může láska na pracovišti přerůst k trvalému spojení. Společně mají dvě krásné děti, což Ewu inspiruje k dalším hudebním i životním výzvám. Její rodina je pro ni zdrojem podpory a síly, ačkoliv kombinace kariéry a rodinného života může být náročná, Ewa ukazuje, že s láskou a odhodláním je možné skloubit obojí.

Zdroje: ewafarna.com, forbes.cz, Wikipedie

Oblíbené