Spojte se s námi


Novinky

Komentář: Babiš bude cílit na hlasy nespokojených vládních voličů, ve hře je i agresivní kampaň

Andrej Babiš se rozhodl kandidovat na funkci prezidenta republiky, čímž potvrdil všechny předpoklady. Není sice největším favoritem voleb, nicméně Babiš svou povahou není ten typ, kterému by stačilo se voleb jen zúčastnit. Chce vyhrát a tomu přizpůsobí i strategii v rámci prezidentské kampaně.

Publikováno

dne

Andrej Babiš se rozhodl kandidovat na funkci prezidenta republiky, čímž potvrdil všechny předpoklady. Není sice největším favoritem voleb, nicméně Babiš svou povahou není ten typ, kterému by stačilo se voleb jen zúčastnit. Chce vyhrát a tomu přizpůsobí i strategii v rámci prezidentské kampaně.

V neděli Andrej Babiš oznámil, že to bude právě on, kdo bude za hnutí ANO kandidovat v prezidentských volbách. Toto rozhodnutí následně potvrdilo i předsednictvo strany, i když jak následně uvedl pro Seznam Zprávy hejtman Ivo Vondrák, jednalo se pouze o formální akt.

Babiš se totiž o své kandidatuře rozhodl sám a poradil se o ní pouze s nejužším vedení hnutí, tedy s Alenou Schillerovou a Karlem Havlíčkem. Předseda hnutí se ale jistě může spolehnout na masivní podporu své strany.

Co se týče výběru kandidáta, ANO vsadilo na nejsilnější osobnost. Andrej Babiš má velký počet obdivovatelů, kteří jej budou volit za každé situace. To ale jistě stačit nebude, a tak musí Babiš v kampani cílit i na ostatní voliče.

To Babiš se svým týmem samozřejmě ví a už tomu přizpůsobil i samotnou kampaň. Plánuje objíždět obce v České republice s nejvíce nespokojenými občany. V období celkového zdražování takových lidí rozhodně nebude málo. A tak se může stát, že některý volič vládních stran nyní hodí svůj hlas právě Andreji Babišovi.

I přestože Andrej Babiš na tiskové konferenci uvedl, že povede přívětivou kampaň, nelze těmto slovům příliš věřit. Babiš se se svým agresivním a konfrontačním stylem prezentuje již dlouho a nelze očekávat, že by na tom měl cokoli měnit. Ostatně zatím je to jediná šance, jak samotné volby může vyhrát.

Dle volebních průzkumů by se měl Andrej Babiš dostat do druhého kola. V něm se ale dá očekávat mobilizaci „Antibabiš“ tábora, jenž bude volit čistě proti Babišovi. Dle modelů by tak ve druhém kole drtivá většina kandiátů proti Babišovi uspěla. Tyto předpoklady ale může předseda hnutí ANO změnit právě svou kampaní.

Zdroje: Seznam Zprávy, Novinky, e15

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kultura

Metallica oznámila vydání nového alba. Představila obal, koncerty pro další dva roky a našlapaný singl

Publikováno

dne

Metallica patří mezi největší metalové kapely všech dob. Jedná se o legendu, která v historii hudby zanechala nesmazatelnou stopu. Nyní učinila svým fanouškům předčasné Vánoce, když oznámila vydání nového alba.

Slavná americká kapela v pondělí oznámila velkolepou novinu. Na svém webu totiž zveřejnila informaci o dokončení nahrávání už 12. studiové alba, které se jmenuje 72 Seasons.

Nová deska vyjde v pátek 14. dubna v roce 2023 a zdá se, že se je skutečně na co těšit. Spolu s informací totiž byla vydána i první píseň a to s názvem Lux Æterna. Skladba je energická, agresivní a dává naději, že album bude stát za to.

Poslední album vydala Metallica před šesti lety. Popravdě se od desky Hardwired… To Self Destruct příliš nečekalo, nicméně očekávání vysoce předčila a jednalo se o jedno z nejlepších alb roku 2016.

Proč se deska jmenuje 72 Seasons? „Symbolizuje to prvních 18 let našeho života, které formují naše pravé nebo falešné já. Představu, že tím, kým jsme, utvářejí naši rodiče a možná nás tak osobnostně škatulkují. Přijde mi zajímavá neustálá revize těchto základních přesvědčení a studie toho, jak ovlivňují naše vnímání dnešního světa,“ říká frontman James Hetfield pro oficiální web kapely.

„Většina našich zkušeností z dospělosti totiž vychází z těchto zážitků z dětství. Jako bychom byli jejich vězni, anebo se alespoň snažme vymanit z těchto pout,“ dodal.

Metallica také oznámila turné. Plánuje hned 46 vystoupení ve 22 městech po celém světě. Českou republiku či Slovensko však show mine. Americká kapela se ovšem představí ve Varšavě či v Mnichově.

Zdroj: Metallica, Billboard

Pokračovat ve čtení

Novinky

Dle volebních modelů se zvyšují šance Danuše Nerudové, ta se pomalu přibližuje ke svým rivalům

Publikováno

dne

Prezidentské volby se nezadržitelným krokem blíží. První kolo je na programu již 13. a 14. ledna, druhé nastane dva týdny poté. Postupně se nám začínají krystalizovat favorité a dle posledních volebních modulů se stále zvyšují šance Danuše Nerudové.

Prezidentský úřad Miloše Zemana se pomalu chýlí ke konci. Druhé funkční období by mu skončí 8. března roku 2023, v tento termín ovšem již bude známý jeho nástupce.

Ten vzejde z devíti kandidátů, přičemž ještě před několika měsíci se očekávalo, že půjde o souboj Petra Pavla s Andrejem Babišem.

Ovšem poslední modely ukazují výrazný percentuální vzrůst Danuše Nerudové, jejíž kampaň funguje i u mladé generace, jelikož působí na populárních sociálních sítích.

Česká televize zveřejnila aktuální model agentur Data Collect a Kantar, které čerpají z dat ve druhé polovině listopadu. A právě ten ukazuje její nárůst.

Favoritem je dle agentur Babiš, jenž má v modelu 27 %. O půl procenta za ním je Pavel, Nerudová má již 23,5 procenta.

V září Nerudové agentura Median přitom přisoudila pouhých 10 %! Procenta se nicméně budou ještě výrazně vyvíjet, napovědět mohou i debaty. A to nejen ty televizní.

Zdroj: Česká televize, Novinky

Pokračovat ve čtení

Novinky

O post prezidenta bude nakonec bojovat devět kandidátů

Ministerstvo vnitra oznámilo, že do boje o Hrad se nakonec zapojí pouze devět prezidentských kandidátů. Ostatní nesplnili formální podmínky a ministerstvo tak rozhodlo o jejich vyřazení.

Publikováno

dne

Ministerstvo vnitra oznámilo, že do boje o Hrad se nakonec zapojí pouze devět prezidentských kandidátů. Ostatní nesplnili formální podmínky a ministerstvo tak rozhodlo o jejich vyřazení.

Registraci celkem devíti kandidátních listin oznámilo ministerstvo vnitro na svém twitterovém účtu. Mezi potvrzenými kandidáty jsou všichni favorité voleb.

Prezidentských voleb se tak dle očekávání zúčastní Andrej Babiš, Danuše Nerudová i Petr Pavel. Naopak celkem překvapivě byl z voleb vyřazen podnikatel Karel Janeček.

Zásadní problém u většiny kandidátů byl s podpisy, které sehnaly od občanů, jelikož se v arších nacházela nezvykle vysoká chybovost. Takto po odečtení chybných podpisů zbývala Janečkovi k pokoření zákonné hranice necelé dva tisíce podpisů, podnikateli Karlu Divišovi dokonce necelé dvě stovky.

Jak uvedl Karel Diviš na sociálních sítích, proti rozhodnutí ministerstva vnitra se plánuje odvolat. O jeho odvolání bude muset rozhodnout Nejvyšší správní soud a to do patnácti dnů od předložení.

Jak dle serveru NejBusiness uvedl ústavní právník Jan Kysela, tento rok je překvapující vysoká chybovost podpisů a to zejména u Karla Janečka a Tomáše Březiny. Dle Kysely to může být způsobeno tím, že za sběr podpisů byly zodpovědné agentury, což není zvykem. Obvykle totiž podpisy sbírají dobrovolníci.

Do prezidentských voleb se tak zapojí kandidáti Andrej Babiš, Jaroslav Bašta, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Danuše Nerudová, Petr Pavel, Denisa Rohanová, Josef Středula a Tomáš Zima.

Zdroje: Twitterové účty ministerstva vnitra a Karla Diviše, server NejBusiness

Pokračovat ve čtení

Oblíbené