Spojte se s námi


Novinky

Kdy přijde na řadu třetí dávka vakcíny? Zájem má udajně čím dál větší počet lidí. Vyhneme se lockdownu?

Publikováno

dne

S přibývajícími nakaženými se samozřejmě, a nutno podotknout bohužel, neustále zhoršuje situace v zemi. Jak se zdá, nyní bude velmi klíčové, jak rychle Česká republika zvládne podání třetích dávek vakcíny. Dokážeme se v budoucnu vyhnout lockdownu?

Podle posledních informací se o třetí dávku vakcíny zajímá čím dál větší počet lidí. Aktuálně mají ovšem přednost všechny osoby starší šedesáti let, kterým zároveň uplynula šestiměsíční lhůta od předchozího přeočkování.

Konečně je tedy možná předregistrace. Není totiž tajemstvím, že vláda s onou třetí dávkou krapet zaspala.

Server Seznam Zprávy s ohledem na tento fakt uvádí, že v prosinci bude zapotřebí naočkovat minimálně 150 000 občanů České republiky denně. A to zejména z důvodu, aby nejrizikovější skupina obyvatel byla co možná nejdříve pod co největší ochranou a vláda nemusela řešit podobný zmatek, který se v předešlých měsících.

Obecně lze říci, že se bohužel situace v naší zemi i nadále zhoršuje. Již bývalý premiér České republiky, Andrej Babiš, v minulých dnech prohlásil, že aktuální stav zatím není natolik vážný, aby byla vláda nucena vyhlásit lockdown.

Nicméně všichni tohoto názoru ani zdaleka nejsou. Například Česká lékařská komora před několika dny vládu vyzvala, aby tento „stav nejvyššího ohrožení“ vyhlásila.

Do čtrnáctidenního lockdownu se totiž uzavřeli naši sousedé Slováci. Bohužel tedy nelze vyloučit, že naše vláda nezváží v následujících týdnech podniknout podobné kroky. Přece jen v minulosti jsme byli svědky několika mimořádných zasedání.

Doufejme tedy, že situace v České republice nebude natolik závažná, aby muselo dojít k onomu nejradikálnějšímu řešení.

Zdroje: iRozhlas, Seznam Zprávy, Twitter

Oblíbené