Spojte se s námi


Politika

Jak se bude epidemiologická situace v Česku vyvíjet v dalších týdnech?

Publikováno

dne

Počty nově nakažených každým dnem strmě stoupají. Tento trend by měl však dle predikcí vydržet ještě zhruba dva až tři týdny. Jaký bude další vývoj nákazy v České republice?

Aktuálně to vypadá tak, že trend strmého nárůstu denního počtu nakažených bude nadále pokračovat. V případě očekávaného šíření nákazy by během příštího týdne mělo být dokonce patnáct tisíc nových případů denně.

S tím také souvisí i nárůst počtu hospitalizovaných lidí. Dle předpokladů by mělo být příští týden hospitalizováno okolo tří tisíc lidí s covidem. Hrozí tak, že při dalším nárůstu bude potřeba opět omezit poskytování ostatní méně akutní zdravotní péče.

Na tuto situaci se snaží ministerstvo zdravotnictví reagovat zpřísňováním opatření. Dle Adama Vojtěcha chce ministerstvo v následujících dnech vydat nařízení, dle kterého již nebude uznáván negativní antigenní test jako potvrzení o bezinfekčnosti pro vstup na akce.

Toto ve spojení s ostatními opatřeními má i mimo jiné přimět občany, aby se nechali očkovat. A nutno podotknout, že to zatím poměrně funguje, neboť nemocnice hlásí enormní zájem o poskytnutí třetí dávky, ale i o registraci pro první dávku očkování.

Kdy by tak tato nelichotivá čísla mohla začít opět klesat? Předpokládá se, že největšího počtu denního nárůstu počtu nakažených dosáhneme zhruba za tři týdny. Poté by se měl denní nárůst po malých krůčcích začít opět snižovat. V tomto případě ale také záleží na vydaná opatření vlády a její účinnosti.

Zdroj: ČT24, Data Ministerstva zdravotnictví

Oblíbené