Spojte se s námi


Technika

Jak omezit svůj čas strávený na mobilu?

Existuje několik problémů, které mohou nastat při používání mobilního telefonu. Od závislosti, která může ovlivnit vaše sociální, pracovní a osobní životy, přes nedostatek soukromí, přičemž mobilní telefony často obsahují osobní informace a mohou být snadno hacknuté, až po zdravotní problémy jako bolesti očí či hlavy, únavě a dokonce i k poškození sluchu.

Publikováno

dne

Existuje několik problémů, které mohou nastat při používání mobilního telefonu. Od závislosti, která může ovlivnit vaše sociální, pracovní a osobní životy, přes nedostatek soukromí, přičemž mobilní telefony často obsahují osobní informace a mohou být snadno hacknuté, až po zdravotní problémy jako bolesti očí či hlavy, únavě a dokonce i k poškození sluchu.

S tímto ne tak dlouho známým problémem je však spojeno daleko více problémů. Přičemž nejčastějšími jsou také ztráta koncentrace a nekvalitní spánek, které se pak podepisují na výše zmíněných problémech ve vašich životech.

Zde je několik způsobů, jak omezit čas strávený na mobilním telefonu:

Nastavte limity pro používání

Většina chytrých telefonů má vestavěné nastavení, které vám umožňuje nastavit limity pro konkrétní aplikace. To vám pomůže zůstat v určitém časovém limitu pro tyto aplikace.

Použijte aplikaci na blokování aplikací

Existuje mnoho aplikací, které jsou k dispozici v obchodě s aplikacemi, jenž vám pomohou blokovat konkrétní aplikace po určitou dobu.

Vypněte oznámení

Oznámení mohou být velmi rušivá, takže jejich vypnutí pro nezbytné aplikace může pomoci snížit čas strávený na vašem telefonu.

Použijte režim „Nerušit“

Tento režim lze použít k potlačení všech oznámení a volání během konkrétních hodin dne, například při spánku nebo práci.

Vytvořte si plán

Vytvořte si plán, kdy budete používat svůj telefon a držte se ho.

Najděte alternativy

Místo toho, abyste trávili čas na svém telefonu, najděte jiné aktivity, které vás baví, jako čtení, cvičení nebo trávení času s přáteli a rodinou.

Sledujte své používání

Použijte vestavěný sledovač používání vašeho telefonu k monitorování, kolik času trávíte na svém telefonu.

Použijte připomínku

Nastavte si připomínky, abyste si připomněli, že si máte odpočinout od svého telefonu.

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Celebrity

Musk má nový zápis v Guinessově knize rekordů. Stal se člověkem, který přišel o nejvíce peněz

Elon Musk nyní nezažívá nejradostnější období. Koupě Twitteru dopadla katastrofou, neúspěch se projevil i na akciích značky Tesla, které rapidně klesly. A to znamená velký propad v hodnotě Muskova majetku.

Publikováno

dne

Elon Musk nyní nezažívá nejradostnější období. Koupě Twitteru dopadla katastrofou, neúspěch se projevil i na akciích značky Tesla, které rapidně klesly. A to znamená velký propad v hodnotě Muskova majetku.

Na začátku minulého roku měl Elon Musk majetek v celkové hodnotě 272 milionů dolarů, nyní se jeho výše odhaduje pouze na 147 miliard.

V mizerném roce 2022 se tak Musk ocitl ve ztrátě dohromady 125 miliard. Obrovská suma, za kterou může především propad akcií značky Tesla, i když zrovna příčinu neúspěchu je třeba hledat jinde.

Vše se začalo hroutit krátce po koupi Twitteru. Už samotný Muskův záměr o uskutečnění obchodu působil na mnohé poněkud kontroverzně, obavy se ale naplnily hned, jakmile Musk začal Twitter skutečně řídit.

Řada nesmyslných rozhodnutí zapříčinila odliv mnoha uživatelů z této sociální sítě, včetně slavných osobností. A vzhledem k tomu, že se vše dává Muskovi za vinu, poznamenalo to i jeho ostatní projekty, včetně Tesly.

Dle informací za loňský rok propadly akcie Tesly o 65 procent. I přes toto obrovské číslo ale Tesla zůstává nejhodnotnější automobilovou společností na světě. Otázkou však zůstává, zda se Muskovi podaří propad akcií stabilizovat.

Nejlepší období v podnikání zažil Musk v listopadu 2021, když vlastnil majetek v hodnotě 320 miliard dolarů, tento propad tak čekal málokdo.

Elon Musk je tak nyní zapsán v Guinessově knize rekordů v kategorii, ve které nikdy nechtěl figurovat.

Elon Musk bude chtít vše změnit v novém roce, ale je jasné, že vše se bude odvíjet od jeho schopnosti ve vedení Twitteru. Zatím své umění příliš neprokázal, výsledky se ale mohou dostavit až časem.

Zdroje: Forbes, Twitter, Tesla

Pokračovat ve čtení

Novinky

Závislost na hrách a internetu je nemoc! Vědci testovali novou léčebnou studii

Publikováno

dne

V rámci své nové studie otestovali vědci z oblasti psychologie účinnou léčbu závislosti na hrách a internetu. Závislost se nejvíce dotýká dospívajících. Studie se zúčastnily stovky středoškoláků ve věku 12 – 18 let. Výzkum probíhal s pomocí kognitivně behaviorální terapie (CBT) zvané PROTECT (Professional Use of Technical Media).

Kurz PROTECT vedli zkušení psychologové a jako u každého CBT, je snahou změnit negativní myšlení a zmírnit nežádoucí symptomy – chování.

V případě PROTECT se pracovalo s faktory jako jsou nuda, problémy s motivací a sociální úzkost. Celá studie trvala rok. U studentů, kteří se zúčastnili terapie PROTECT, vědci zaznamenali úbytek symptomů o 39,8 %.

Světová zdravotnická organizace (WHO) tuto závislost uznává jako nemoc a podle vědců se dá přirovnat k závislosti na návykových látkách. Podle nich způsobuje horší duševní zdraví a špatný akademický výkon.

Je proto velmi důležité všímat si návykového chování u svých dětí a zasáhnout hned v počátku.

Počítačové hry prošly v posledních 20 letech velkým vývojem. Stejně jako je tomu při zjišťování závislosti na návykových látkách, můžeme i tuto závislost odhalit podle některých příznaků.

Mezi ně patří např. neschopnost omezit či ovládat hraní, odvykací příznaky, zvyšování tolerance nebo neschopnost skončit, i když víme, že nám způsobuje problémy ve vztazích, v zaměstnání nebo ve škole.

Hraní her nám způsobuje i řadu fyzických problémů, na které ostatně upozorňuje i výrobce v příbalovém letáku. Patří mezi ně zhoršený zrak, držení těla nebo epilepsie, ale také následky v oblasti psychiky a hlavně v sociální oblasti (nedostatek sociální interakce).

Zdroj: JAMA Network Open

Pokračovat ve čtení

Novinky

Pizzerie bez obsluhy? V Paříži již roboti vystřídali lidi

Publikováno

dne

Technologie jde neskutečně rychle kupředu a kvůli ní bude ztrácet každým dalším dnem práci čím dál více lidí. O práci zřejmě připraví mnoho lidí i Sébastien Roverso, který se svým týmem v Paříži otevřel Pizzerii bez jediného zaměstnance, tedy lidského.

Rozvážka balíků pomocí dronů bude jistě mnohem větší revolucí, než pizzerie, ve které budou pracovat roboti. I tak jde ale o zajímavou novinku, která odstartovala ve Francii.

A v blízké budoucnosti se i u nás určitě dočkáme toho, že si večer objednáte pizzu, která se dostane až k vašim dveřím, aniž by na ni někdy sáhla lidská ruka.

Pomocí již zmíněných dronů to totiž bude zcela v „rukou“ robotů, kteří se postarají o všechny potřebné procesy, abyste si mohli u filmu v klidu vychutnat vaši oblíbenou pochoutku.

Vizionáři z Mashable však mají v rukávu ještě mnoho dalších projektů, které změní životy mnohých a nejsou jediní!

Pokračovat ve čtení

Oblíbené