Spojte se s námi


Filmy a seriály

Hunger Games se vrací! Může se nový film rovnat kultovní sérii?

Stejně jako v případě mnoha dalších úspěšných knižních a filmových sérií rozhodli se i tvůrci Hunger Games znovu vstoupit do téže řeky a přinesli další příběh ze světa Hladových her. Pojďme si připomenout předchozí snímky a podívat se na to, co můžeme čekat od Balady o ptácích a hadech, která právě vstupuje do českých kin.

Publikováno

dne

Stejně jako v případě mnoha dalších úspěšných knižních a filmových sérií, rozhodli se i tvůrci Hunger Games znovu vstoupit do téže řeky a přinesli další příběh ze světa Hladových her. Pojďme si připomenout předchozí snímky a podívat se na to, co můžeme čekat od Balady o ptácích a hadech, která právě vstupuje do českých kin.

Hunger Games

Je to už více než 10 let od doby, kdy se na filmových plátnech objevily první Hunger Games, natočené podle dystopické young-adult předlohy spisovatelky Suzanne Collins.

Jennifer Lawrence v roli nebojácné Katniss Everedeen vstoupila v roce 2012 poprvé do nenáviděné arény, kde musela po boku citlivého Peety (Josh Hutcherson) bojovat o život.

Kapitol, který ovládá celý jejich svět, nutí každý rok mladé lidi, aby bojovali o život v aréně plné nástrah. Přežít může jen jeden, s tím se však Katniss nehodlá smířit. Je odhodlaná přežít, ale ne za cenu ztráty lidskosti.

Hunger Games se se vším všudy zaměřily na young-adult čtenáře a posléze diváky a slavily velkolepý úspěch. Takže nebylo na co čekat. Za rok se v kinech objevil druhý díl.

Hunger Games: Vražedná pomsta

Katniss v prvním díle porušila pravidla, a to Kapitol neodpouští. Vystavuje vítěze Hladových her jako opice a snaží se je donutit ke spolupráci s režimem. A potom je nažene do arény znovu. Sejdou se v ní ti nejlepší z nejlepších. Ti, kteří už jednou vyhráli.

Zatímco poprvé měla zkušená lovkyně Katniss alespoň nějakou šanci vyhrát, letos to vypadá, že si na ní nemilosrdní výherci smlsnou.

Jenže, co když už se ani oni nechtějí vrátit zpátky do arény? Vyhráli a přežili. Proč znovu bojovat o život, proč obnovovat stará traumata? Možná někteří z nich zjistí, že režim, který je nutí do takových hrůz, je zvrácený. A zvrácenému režimu je třeba se postavit plnou vahou.

Hunger Games: Síla vzdoru

Závěrečný díl se, jak už to u úspěšných sérií začíná být tradiční, rozdělil do dvou dílů.

V nich se nejen Katniss, ale řada jejích spolubojovníků z arény a také masa civilního obyvatelstva vydává do otevřené vzpoury vůči režimu. Cílem vzbouřenců je osvobodit kraje, dobýt Kapitol a dostat před soud prezidenta Snowa.

Nebude to však jednoduché: vydali se do války, a ta si žádá své oběti.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech

Právě nyní se v českých kinech objevil snímek s poetickým názvem Balada o ptácích a hadech. Opět byl natočen podle předlohy Suzanne Collins, ale tentokrát se v něm nesetkáme se starými známými.

Vlastně s některými ano, jen budou o mnoho a mnoho let mladší. V popisu posledního dílu jsme schválně zmínili prezidenta Snowa, který je ústřední postavou tohoto filmového prequelu. Snímek nás zavede do doby, kdy tomuto ambicióznímu muži bylo pouhých 18 let a snil o velké kariéře v kolotoči Hladových her.

Má tvrdý charakter a plány na výjimečnou budoucnost. Snaží se být nemilosrdný a jít si za svým přes mrtvoly. Avšak do jeho mladého života vstoupí láska. Dokáže ho změnit natolik, aby zapomněl na ambice? Diváci předchozích filmů odpověď zřejmě znají, ale přesto možná zkusí dát šanci lásce mladého trenéra v aréně a jeho svěřenkyně.

Zdroj: csfd.cz, databazeknih.cz

Oblíbené