Spojte se s námi


Různé

Dovolená 2024: Kam v létě vyrazit

Cítíte, že by to chtělo dovolenou? Jenže nevíte, kam letos vyrazit? Právě pro vás tu máme skvělé tipy na krásné destinace, v nichž naleznete vše od pláží lákajících k odpočinku přes památky a zajímavá místa skýtající dobrodružství po výtečné pokrmy, kterým jednoduše nelze odolat. Pojďme si společně odpovědět na otázku, kam na dovolenou v roce 2024!

Publikováno

dne

Dovolená 2024 toho má hodně co nabídnout. Jenže nevíte, kam letos vyrazit? Právě pro vás tu máme skvělé tipy na krásné destinace, v nichž naleznete vše od pláží lákajících k odpočinku přes památky a zajímavá místa skýtající dobrodružství po výtečné pokrmy, kterým jednoduše nelze odolat. Pojďme si společně odpovědět na otázku, kam na dovolenou v roce 2024!

Dovolená 2024 v Albánii – destinace, která získává na popularitě

Dovolená v Albánii se rok od roku stává stále oblíbenější volbou mezi milovníky nezapomenutelných zážitků. Půvabná země ležící na pobřeží Středozemního moře láká svým klimatem, které je ideální pro dovolenou od června do září. Albánie je navíc známá svými dostupnými cenami, které jsou spíše nižší než ve většině ostatních středomořských zemí.

Pro ty, kteří si cení nezávislosti a dobrodružství, se může stát výlet po silnici vynikající příležitostí k poznávání památek. Pokud si naplánujete trasu na více dní, můžete po cestě objevovat kouzlo dalších krásných míst. Alternativou jsou letadla, která nabízejí rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat do této slunné země a otevírají dveře k teplým mořím a relaxačním plážím.

Bulharsko – oblíbená destinace pro dovolenou s dětmi

Bulharsko, země, která neustále prochází pomalými, ale výraznými změnami, stále více láká turisty z celého světa a stává se jednou z destinací, které stojí za to navštívit v roce 2024. Díky těmto proměnám, které vybízejí k návštěvě, je atraktivní nejen pro svou kulturu, ale také díky nízkým cenám, které lákají turisty hledající ekonomické možnosti dovolené. Navíc vřelost a přátelskost místní komunity činí dovolenou v Bulharsku ještě příjemnější.

Země je proslulá svými krásnými, širokými písečnými plážemi na pobřeží Černého moře, jako jsou Slunečné pobřeží, Obzor, Zlaté písky, Irakli a Pomorie. Což z ní činí ideální destinaci pro rodiny s dětmi a pro všechny, kdo si chtějí odpočinout ve slunečném a koupacím podnebí.

Dovolená 2024 v Turecku ve stylu all inclusive

Dovolená v Turecku je již řadu let na vrcholu žebříčku nejoblíbenějších letních destinací a nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl změnit. Jeho kulturní, historická a přírodní rozmanitost láká turisty z celého světa a činí z něj jednu z ideálních dovolenkových destinací.

Před cestou do této země je však vhodné seznámit se s místními zvyky a kulturou, která se od té naší výrazně liší. Poznávání nové kultury je nedílnou součástí dovolené v Turecku, která nabízí nejen odpočinek, ale i poučení a rozšíření obzorů. Turecko je pro turisty atraktivní téměř po celý rok, takže je výbornou volbou nejen pro letní dovolenou, ale i pro dovolenou mimo sezónu.

Turecko je proslulé velkým počtem hotelů all-inclusive, které nabízejí pohodlí a bezproblémový pobyt jako velká letoviska. Díky své široké nabídce je místem, kde si každý najde něco pro sebe – od historických památek až po líné dny strávené na slunných plážích.

Dovolená 2024 v Řecku – pohoda, dobré jídlo a krásné zátoky

Řecko se svou neuvěřitelnou rozmanitostí krajiny, od rozlehlých pláží až po historické ruiny. Je jedním z míst, které nabízí více než jen tradiční dovolenou. Když říkáme země, nemáme na mysli pouze pevninu. Ale také všechny okolní ostrovy, jako je Kréta, Rhodos, Zakyntos, Korfu nebo Mykonos. Každá z těchto oblastí zaujme svým jedinečným charakterem, od písečných pláží až po horské oblasti.

Další předností je skvělé počasí – slunce svítí jasně po většinu roku a turistická sezóna trvá od května do října, takže dovolená v Řecku je ideální pro každého, kdo si chce užít slunce a tepla. Země je navíc pokladnicí historie. Láká ty, kteří chtějí kromě opalování poznávat a objevovat památky a být svědky bohaté kultury, která formovala moderní svět.

Malta – prázdninový ostrov nejen na léto

Malta, tento slunný ostrov, je ideální destinací nejen v letních měsících, ale nabízí spoustu atrakcí i mimo sezónu. Díky relativně levným letům z mnoha měst se Malta stává také možností pro poměrně levnou dovolenou. Zejména pokud si cestu naplánujete s předstihem.

Turistická sezóna trvá od května do konce října, z čehož nejteplejší měsíce – červenec až září. Mohou být pro někoho výzvou, ale vyplatí se zvážit návštěvu i během ostatních měsíců, kdy je počasí stále příjemné a ostrov méně přeplněný. Malta je i přes svou malou rozlohu bezpečným ostrovem, který turistům nabízí klidnou dovolenou v malebném prostředí.

Další prázdninové destinace v zahraničí

Chorvatsko, jehož popularita jako prázdninové destinace v poslední době mírně klesá. Stále nabízí úžasnou krajinu, křišťálově čisté moře a historická města plná půvabu. Je vynikající alternativou pro ty, kteří chtějí objevovat nová místa, aniž by byli příliš daleko od domova. Na druhou stranu Španělsko zůstává jednou z nejlepších prázdninových destinací, která nabízí jak kulturní bohatství pevniny, tak jedinečné kouzlo ostrovů. Jsou to Mallorca, Tenerife a Ibiza. Také Itálie láká nejen svými uměleckými městy a vynikající kuchyní, ale také malebnými ostrovy, včetně Sicílie a Sardinie. Nabízejí nejen krásné pláže, ale také bohatou historii.

Spojené arabské emiráty v čele s Dubají lákají ty, kteří hledají luxus a modernitu. Egypt, dlouhodobě nejoblíbenější prázdninová destinace, nepřestává fascinovat svými pyramidami, bohatou historií a možností odpočinku u Rudého moře. Tunisko zase nabízí nejen krásné pláže a teplé moře, ale také památky svědčící o bohaté minulosti regionu.

Zdroje: cestujemelevne, idnes, bikinarium, redakce, blue-style, putovanisvetem

Oblíbené